Děti

Brumíkova lyžařská akademie

Sbírání kytiček

Přemýšlíte, jak naučíte své děti lyžovat? Většina rodičů volí lyžařskou školu. A jak najít tu správnou? Vyzkoušejte např. Brumíkovu lyžařskou školu. Děti se v ní pod vedením profesionálních instruktorů naučí lyžovat hravou formou a navíc je čeká i bohatý zábavný program. V letošní zimní sezoně přivítá medvídek Brumík malé lyžaře hned v šesti lyžařských střediscích v Čechách a ve dvou školách na Slovensku.

Někteří rodiče sami sebe hodnotí jako zkušené lyžaře, jiní jsou při svém hodnocení opatrnější. Výuka lyžování ovšem není jen o tom, zda umí „vyučující“ kvalitně lyžovat. V případě, že chcete, aby se vaše dítě naučilo nejnovější techniky od zkušených odborníků, kteří přistupují ke každému dítěti individuálně, můžete vyzkoušet Brumíkovu lyžařskou školu. Všichni instruktoři, kteří se budou dětem ve věku 3-10 let věnovat, učí podle nové metodiky Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL) se zaměřením na dětské lyžování. Jedná se o odbornou metodiku, která při výuce bere ohled na psychomotorický vývoj dítěte.

Rodiče se určitě nemusí bát, že by se děti v Brumíkové lyžařské akademii nudily. V areálu školy je totiž přivítá hned několik překvapení. Dětská trať bude vyznačena barevnými sjezdařskými brankami, různými pohádkovými postavičkami, mosty, kužely a hříbky. Každý den se na ně přijde také podívat méďa Brumík, aby mu malí sportovci předvedli, co se za celý den naučili. „Samozřejmě nezapomínáme na bezpečnost. Proto bude každé dítě vybaveno rozlišovací Brumíkovou vestičkou se svou jmenovkou,“ říká Silvie Dlouhá z Brumíkovy lyžařské školy Happy Hill Sochor v Peci pod Sněžkou: „Na konci výuky navíc všechny statečné děti odměníme diplomem a malým dárečkem.“

V některých školách je výuka například rozdělena do 5 bloků podle dovednosti lyžování. Bloky začínají od nejjednodušších cvičení s medvídkem, kočičkou, pejskem, hadem a končí zajícem. Když dítě projde všemi bloky zvířátek, naučí se lyžovat od úplných začátků přes pluhové až po paralelní oblouky.

Česko:
• Harrachov (Krkonoše)
• Pec pod Sněžkou (Krkonoše)
• Špindlerův Mlýn (Krkonoše)
• Bílá v Beskydech (Beskydy)
• Dolní Morava (Jeseníky)
• Monínec (Česká Sibiř)

Slovensko:
• Donovaly (Nízké Tatry)
• Štrbské Pleso (Vysoké Tatry)

Připravila: Katka
Foto: Kraft Foods
11. 1. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků