Cestování

Češi letos na dovolenou za hranice nevyjedou. Mají strach

Naposledy jsme se s poklesem turistického ruchu setkali v roce 2009, kdy na svět naplno udeřila hospodářská krize. Tehdy si obyvatelé naší země utáhli opasky, na dovolenou u moře si nechali zajít chuť a objevovali krásy Česka. Podobná situace nastane i letos. Ale z úplně jiných důvodů.

Na scénu tentokrát vstupuje bezpečnostní situace ve světě. V souvislosti s teroristickými útoky nebo zvýšeným bezpečnostním rizikem totiž nemluvíme jen o vzdálených státech jako Afghánistán nebo Irák. Riziko zaklepalo na dveře i v Evropě. Francie, Belgie, Itálie, Německo – všechny tyto země jsou pro turisty potenciálně nebezpečné. A lepší to není ani v dalších oblíbených dovolenkových destinacích – v Egyptě, Turecku nebo Řecku.

Trend mírného poklesu cest do zahraničí dokládají už statistiky z roku 2015, které v tiskové zprávě uveřejnila Asociace cestovních kanceláří ČR. A podle většiny odhadů bude tento trend kvůli špatné bezpečnostní situaci a nevýhodnému kurzu koruny vůči euru pokračovat i letos. Češi v roce 2016 stráví dovolenou v našich luzích a hájích.

Přidají se tak k turistům ze zahraničí, jejichž počet rok od roku narůstá. Mimo ekonomické výhody, které příliv turistů přináší, má jejich zalíbení v České republice ještě jeden pozitivní výstup: rostoucí kvalitu služeb v oblasti cestovního ruchu.

Změny se dějí i v Čechy tolik oblíbených kempech. Pokud se je rozhodnete k rekreaci využít, připravte se na novinku. Vedle klasických táborových chatek, maringotek, stanů nebo obytných přívěsů totiž stále více provozovatelů poskytuje k ubytování něco mnohem komfortnějšího – mobilní domy.

Mobilní dům, německy mobilheim, totiž poskytuje kompletní zázemí včetně kuchyně, toalety a koupelny, ložnic i obývacího pokoje, často vybaveného krbem. Dovolenou v kempu si tak můžete užít, aniž byste slevili ze svých nároků na pohodlí a komfort.

Mobilní dům

 

Mnoho lidí si dokonce mobilní domy oblíbilo natolik, že je využívají jako chatu pro trávení víkendů nebo k celoročnímu bydlení. Oceňují totiž jejich komfort, cenu i možnost rychlého nastěhování. Pokud budete mít tu příležitost, určitě je vyzkoušejte.

 

KP
Foto: flickr.com, mobilní domy
27. 4. 2016
 


Diskuze: příspěvků