Rodina

Chaotičtí lidé. Komu nejvíce komplikují život?

Každý máme dobré i horší vlastnosti. Ty pozitivní okolí přijímá s radostí a láskou, o těch druhých někdy darmo mluvit. Ale Eliška je neuvěřitelná. Co té už se povedlo „zvojtit“.

Bylo by hezké, kdyby po světě chodili lidé „nadupaní“ jen dobrými vlastnostmi, jenže to je možné snad v pohádkách, a to ještě v některých. Pak nezbývá, než se s následky některých vlastnosti druhého člověka smířit. Nebo to jde i jinak? 

Nejsem stroj 

Eliška není žádné děvčátko, zanedlouho oslaví „padesátku“. Dalo by se říci – ženská, která o životě něco ví. A to je velká pravda, Eliška je otřískaná nejen životními kotrmelci, ale také zkušená a zdatná ve své profesi. Co je to však platné, když poměrně často něco hledá, řeší, opravuje… Jednou založí smlouvu mezi květináče (když ji šéf volal, aby za ním hned přiběhla a ona zrovna držela nešťastnou smlouvu v ruce), podruhé objedná šéfovi konzultaci se subdodavatelem na sobotu (šéf je sice pilný, ale o víkendu do práce zásadně nechodí), potřetí zase zapomene odevzdat docházku (když ji pak personální „sjela“, slyšel to celý „barák“). „To se snad stane každému, že občas něco zvojtí, nejsem přece stroj,“ Eliška se diví, proč její okolí někdy tak vyvádí, když jde o maličkosti. Sama je totiž neustále usměvavá a veselá. 

Dámy na líbánkách 

Chaotičnost této zralé ženy se neprojevuje pouze v práci. Když před dvěma lety vdávala dceru a zajišťovala hostinu, povedlo se jí to dokonale. Až na to, že popletla restaurace s obdobnými názvy, a slavnostní oběd objednala jinde, než kam pak poslala všechny hosty. „Mamce to přišlo vtipné, ale někteří svatebčané byli pěkně dopálení,“ vzpomíná dcera. A dodává, že tuhle historku brzo trumfla další. „Mamka slibovala zájezd jako překvapení, a taky že jo. Když jsme s manželem doletěli na místo určení, zjistili jsme, že jde o týden cvičení s jógou. Zatímco ona v té době se svou nejlepší kamarádkou, a to pomalu na druhé straně zeměkoule, dumala, proč si je všichni tolik prohlížejí. Jasně, prohodila to – nás poslala na místo, kam měla jet ona, a sebe a přítelkyni vypravila na líbánky,“ vypráví dcera Klára. 

Chaos ve dvojím vydání 

Nedávno se Elišce povedl další dobrý „kousek“. V tašce měla spoustu „lejster“ a obíhala s nimi úřady, doktory… Na finančním se jí povedlo odevzdat jako přílohu, vloženou mezi daňové přiznání, výsledky z manželova vyšetření na urologii. S paní v podatelně si pěkně popovídala, ale ani jedna si nevšimla omylu. Zjistila to až další den jiná pracovnice, která přílohy kontrolovala, a panu manželovi volala, aby raději dodal tu správnou. Kterou už pilná Eliška mezitím odevzdala jeho obvodní lékařce. „Tomu mému opravdu chybí smysl pro humor“, je přesvědčená Eliška, která dodnes nepochopila, proč se manžel tolik čertil. 

Také máte ve svém okolí někoho, kdo díky svému chaotickému životnímu stylu občas obrací „naruby“ nejen svůj život, ale i jiných lidí? Nebo snad mezi chaoticky rovnou patříte? Pokud si to už dokážete přiznat, a šlo o příběh se šťastným koncem, napište nám – co se vám nejvíce „povedlo“. A nakonec jste se tomu zasmáli nejen vy, ale i ti, kterých se to týkalo.

Připravila: Marcela
Foto: 123rf


Diskuze: příspěvků