Hobby

Chtěli byste umět kreslit? Víme, kde vás to naučí!

Sbírání kytiček

Vždycky jste měli z kreslení spíše tu horší známku a rádi byste se to už jednou naučili, ale nevěříte si? Je to reálné! Stačí se jen přihlásit do kurzu kreslení, který využívá vášeho mozeku.

Věřte nebo ne, ale jediné, co opravdu ke kreslení potřebujete, je váš mozek. Právě v něm se totiž skrývají vaše schopnosti.

Pravá i levá, obě jsou prospěšné

Obrázek před

Určitě víte, že mozek se dělí na pravou a levou část neboli hemisféru, přičemž každá z nich „má na svědomí“ jinou oblast – ta levá je více racionální a umožňuje nám řešit fakta, myšlení a logické uvažování. Díky ní můžeme vnímat čas a prostor. Díky ní jste ve škole poslouchali výklad učitele a snažili se zapamatovat si ho. Kdežto pravá mozková hemisféra pracuje s pocity, emocemi, fantazií, intuicí i kreativitou. Ostatně jako děti jste ji také častěji používali a nic pro vás nebylo nemožné. S postupujícím věkem nás společnost nutí myslet rozumně, takže pravou hemisféru potlačujeme.

 

Každý umí kreslit

Obrázek po

Také vám doma nebo ve škole říkali, že neumíte kreslit a i kdybyste dělali kdovíco, nemáte zkrátka talent a nikdy se to nenaučíte? Vidíte, a přitom to jde. Například dvoudenní kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou, které pořádá Pavla Macháčková, vás přesvědčí o tom, že i vy to můžete zvládnout. Stačí jen rozvíjet svůj potenciál, který má každý z nás. Tady totiž není podstatné, jestli něco umíte nebo dokážete, tady stačí jen – chtít.

 

Co budete potřebovat?

Svou chuť a také dvě ruce, nic víc. Pavla Macháčková vede kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou už osm let a říká, že lidé jsou překvapení sami sebou, když zjistí, že umí kreslit. A nejenže umí, ale také kreslí pěkně. Tyto kurzy totiž fungují jako vrátka otevírající vaši kreativní část mozku a současně ji propojí s levou polovinou, která vám dosud tvrdila, že to nemůžete dokázat. Co si budeme nalhávat, získáte nejen novou dovednost, ale i nové sebevědomí. Když jste dokázali to, co jste si mysleli, že nikdy nepůjde, určitě zvládnete i něco jiného.

Kdo to může zkusit?

Kdokoliv, lidé zdraví i s handicapem, například dyslektici nebo dysgrafici. Kurzy pomáhají rovněž takzvaným „věčným začátečníkům“ cizích jazyků, protože otevření pravé hemisféry jim prospěje při učení. Dále jsou vhodné i pro firmy, které by své zaměstnance chtěly motivovat, a samozřejmě i pro jednotlivce, kteří už něco umí, avšak rádi by se zdokonalili Co je dobré ještě vědět? Věk nerozhoduje, na kurz se může přihlásit i dítě starší devíti let.

Praktické informace

* Kurzy Pavly Macháčkové probíhají dva dny, v sobotu a neděli, od 10 do 18 hodin.

* Stojí 2000 Kč. Děti, studenti, důchodci a maminky na mateřské dovolené však mají slevu.

* Více se dozvíte na telefonu 724 583 331 nebo na internetu: www.cary-mary.cz.

Připravila: Marcela
Kresba: archiv firmy
10. 7. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků