Sport

Co dělali Miroslav Etzler s Pavlem Soukupem na pražské Ladronce?

Představte si, šli si zaběhat a to rovných pět kilometrů! Přestože ani jeden z nich nemá s běháním zrovna velké zkušenosti. Jak je to napadlo? A jak to dopadlo, dorazili do cíle? A kdo další s nimi ještě běžel?

Kdo měl chuť a chtěl, mohl běžet. A to nejen na Ladronce, protože série charitativních běhů pro zdraví nejen své, ale zejména těch, kteří to opravdu moc potřebují, probíhá už delší dobu. Ovšem vás už jistě zajímá, jak to dopadlo s Pavlem Soukupem a Miroslavem Etzlerem neboli s televizními kapitány z kriminálky seriálu Cesty domů.

Poprvé a naposledy?

„Když Pavel tvrdil, že poběží, řekl jsem si, že musím taky. Sportuju poměrně hodně, například jezdím na kole, ale neběhám, takže neumím při běhu dýchat. A to se při závodu ukázalo. Asi tři sta metrů jsem neběžel, ale jenom šel, závod jsem však nakonec dokončil,“ svěřil se Miroslav Etzler. Pavel Soukup už předem přiznal, že nikdy moc neběhal. „Dneska jsem běžel asi po deseti letech a rozhodl se, že už to nikdy neudělám. Zvládl jsem kus a kus ušel. Pak jsem počkal na svou jedenáctiletou dceru Pamelku, která běžela celý závod. Chytil jsem ji za ruku, že poběžím do cíle s ní, ale ona mi utekla. To je strašný. Tak jsem pochopil, že se hodím spíš ke startovací pistoli než na start samotný,“ vtipkoval populární herec. Na start se postavila i Pavlova druhá dcera Patricie a celou rodinu přišla povzbudit také maminka. A samozřejmě i řada kolegů – herců ze seriálu Cesty domů, včetně Kateřiny Brožové, Viktora Limra nebo Ivy Kubelkové.

Kdo se ještě přidal?

Zatímco další herci, tentokrát ze seriálu Obchoďák, Vilém Udatný a Anna Kotlíková „jen“ fandili, Lukáš Hejlík (aktuálně je k vidění v seriálu Základka) se přidal k Pavlu Soukupovi a Miroslavu Etzlerovi. „Dneska jsem běžel asi popáté v životě. S běháním jsem začal před týdnem na pláži v Maroku, kde jsem byl na dovolené. Až doteď jsem si myslel, že jsem každý den zvládl pět kilometrů. Dneska jsem pochopil, že pět kilometrů je mnohem delších,“ smál se Lukáš, jinak také milovník knížek a spoluautor netradičního scénického čtení Listování.

Ale teď už si pojďme oddechnout, však to běžci také potřebují. Režisér Jiří Adamec, který přijel na pražskou Ladronku na závěr celého závodu rovnou z letiště, spolu s organizátory předal šek s celkovou „vyběhanou“ částkou 498 500 korun. „Jsem rád, že se podařilo vybrat tak velkou částku, kterou dostane dětská kardiochirurgie v Motole. Protože na děti není peněz nikdy dost. Zejména na jejich zdraví,“ řekl režisér Adamec.

 

Připravily: Marcela, Monika

Foto: archiv FTV Prima

18. 10. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků