Rodina

Co nadělit dětem k Mikuláši? Ovoce, ořechy i nějakou tu sladkost.

Dětmi tolik milovaný Mikuláš a méně milovaný čert tu budou za chvilku. A všechny maminky i babičky si jistě lámou hlavu, čím by tak asi měly dětem a vnoučatům naplnit mikulášskou punčochu. Dříve se některým ratolestem dávalo do punčochy uhlí, což byl důkaz, že dítko přes rok zlobilo. Striktně vzato se ale jednalo o velmi praktický dárek, zvláště v dobách, kdy bylo uhlí nejpoužívanějším topivem. Dnes se však od uhlí upouští, pravděpodobně také proto, že na trhu existuje nepřeberná škála různých laskomin, na které se děti po celý rok těší.

Je však jistě dobré malým nezbedům nenadělit jen bonbóny a různé sladkosti. Když chcete podarovat malé dítko, rozhodně byste neměli zapomínat na různé druhy ovoce. To je totiž pro děti velmi zdravé, protože poskytuje přírodní zdroj vitamínů a je také méně sladké. Nyní již není problém sehnat na pultech obchodů nejrůznější druhy exotického ovoce, které nejen zalahodí chuťovým buňkám vašich dětí, ale zaujmou je i tvarem, barvou nebo třeba netradičním způsobem konzumace.

Zajímavým ozvláštněním mikulášské nadílky mohou být třeba jedlé kaštany, které si pak s dětmi můžete připravit v troubě. Skvělé jsou i různé druhy ořechů, které obsahují nenasycené mastné kyseliny a Omega 3, které potřebuje ke správnému fungování i tělo nás, „dospěláků“. Pokud však trváte na nějaké sladkosti a myslíte si, že se bez ní byla vaše dítka zklamaná, pak doporučujeme sáhnout třeba po čokoládách s vyšším obsahem kakaa, které bývají kvalitnější než běžně dostupné čokolády mléčné nebo bílé. Vyzkoušet můžete třeba novou čokoládu Figaro Malina s 45 % obsahem kakaa, kterou navíc nyní najdete na pultech obchodů i v novém červeném obalu. 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
30.11.2012


Diskuze: příspěvků