Hobby

CRAFT: funkční oblečení pro děti

Sbírání kytiček

Abychom si dokázali sport pořádně užít, je potřeba se správně a kvalitně obléknout. Většina dospělých už sportuje ve funkčních svršcích. Nezapomínejte, že i děti se při pohybu potí. Přitom některé z nich podávají velké výkony.

Ještě donedávna byl problém sehnat kvalitní funkční oblečení pro malé děti. Zejména elasťáčky. Naštěstí si teď můžeme vybrat v široké nabídce CRAFT. Oblečení je nejen kvalitní, ale i slušivé.

Funkční prádlo je základ

Žádný sportovec nesmí zapomenout na funkční první vrstvu oblečení. Funkční prádlo je základem pro funkční oblékání. Toto oblečení je již neodmyslitelnou součástí sportu a používá se jako první vrstva oblečení přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržovat u těla optimální množství tepla – v zimě hřát a v létě chladit.

Oblékání ve vrstvách

Dalším důležitým pravidlem je oblékání ve více tenčích vrstvách. Po termoprádlu, které oblékáme přímo na tělo, přicházejí další funkční vrstvy, které pot spolehlivě odvedou přes další vrstvy oblečení, a díky tomu tělo zůstává po celou dobu tréninku či závodu v suchu a teple, a tak se zmenšuje riziko prochladnutí či jiných problémů.

Craft nabízí různé modely druhých (izolačních) mezivrstev oblečení, které lze volit právě dle aktuální klimatické teploty a předpokládané intenzity pohybu.

Poslední (třetí) vrstva oblečení tvoří ochranu před nepříznivými klimatickými vlivy. Musí být větru vzdorná a nepromokavá, i zde však platí, že zásadní je prodyšnost materiálu. Teplo si tělo během pohybu vyrobí samo.

Jak správně oblékat děti do nepříznivého počasí?

Tuto otázku si kladou mnozí rodiče v obavách z nachlazení dítěte. Odpověď je jednoduchá. Tak, jako se osvědčil u dospělých, funguje i u dětí systém „cibulového oblékání“ (ve vrstvách). Tento jednoduchý způsob umožňuje dítě oblékat a svlékat podle aktuálního stavu počasí (teploty, srážky,…..).

Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení dané nevhodným oblečením při pobytu dítěte venku. To následně vede ke zbytečným ztrátám tekutin a dochází ke změně nálad u dětí. Nehledě na možnost prochladnutí u propoceného bavlněného spodního prádla.

Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje dětský organismus v optimální teplotě a zajišťuje dítěti komfort při sportu i hře.
 

Funkční tričko a elasťáky pro děti CRAFT

Nejvíce je tento efekt patrný u sportu. „Moje dcera chodí na atletiku a vždy jsem přemýšlela, jak ji obléknout, aby nenastydla, když se při běhání spotí a fouká třeba vítr„, říká Martina, maminka osmileté dcery. „Naštěstí jsme objevili funkční oblečení od CRAFTU, kde pořídím všechno, co potřebuji.“
 

Funkční bunda a elasťáky pro děti CRAFT

Maminka sedmileté tenistky Vandy sháněla několik let kvalitní funkční elasťáky. „Vždycky v obchodech říkali, že od velikosti 140. Říkala jsem si, co mám obléci dítěti, které má velikost 116. Funkční tričko jsme i sehnali, ale zbytek byl obtížný. Překvapilo mě, že jsem u CRAFTU objevila poměrně velký výběr nejen co se týká triček a bundiček, ale i elasťáků. Ještě víc mě překvapil vzhled a příjemné barvy.
 

Teď už dceři není jedno, v čem jde na kurt, a máme z čeho vybírat. Když má na turnaji zápas, může hrát v pohodlném oblečení a jakmile dohraje a čeká, než přijde na řadu, hned jí navléknu bundičku. Nemusím mít strach, že nastydne. Elasťáčky jsou navíc hezky pružné a jdou pod tenisovou sukýnku.
 

Připravila: Katka
Oblečení: CRAFT
Foto: archiv
12. 6. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků