Knihy

Čubička Kvída

Sbírání kytiček

Pokud chcete udělat radost malým dětem, věnujte jim knížku vyprávěnek pro děti na dobrou noc, kterou napsal a také sám vydal Petr Holán. Knížka se jmenuje Vyprávěnky čubičky Kvídy.

 Vyprávěnky čubičky Kvídy

Vyprávěnky čubičky Kvídy

Vyprávěnky obsahují 15 příběhů, které vypráví hrubosrstá jezevčice, devítiletá chovná fena a tedy „ zasloužilá psí maminka“ o tom, čím vším chtěla být v životě její štěňátka. Např. slavným cestovatelem, hvězdářem, profesionálním sportovcem, zpěvákem, kosmopsem, automobilovým závodníkem nebo o tom, jaké vlastnosti měla její štěňátka – bojácná čubička, fintivá fenečka, slabé štěňátko, pobožné štěňátko atd.

Ke každému příběhu – vyprávěnce je připsána i „věnovánka“, tj. přání pro děti od nějaké slavné nebo známé osobnosti. Tak např. dětem přáli prezident V. Havel, zpěvák K. Gott, premier Fischer, herečky J. Hlaváčová a J. Molavcová, ministr financí Janota, herec B. Polívka a další.

Kniha obsahuje překrásné ilustrace od Báry Štefánkové, studentky Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově, od Pepíčka Bánovce, devítiletého žáka Základní školy v Praze – Hostivaři a dětí z Mateřské školy v Českém Krumlově.

Zakoupíte ji v prodejnách knih Neoluxor v Praze, nakladatelství Klaris Ostrava nebo objednávejte na e-mailové adrese „ingpetrholan@centrum.cz“ a telefonním čísle 774 807 575.

Připravila: Katka
Foto: archiv Petr Holán

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků