Rodina

Debordelizace hlavy

Sbírání kytiček

Jedna z mých klientek mi dnes ráno řekla, že má pocit, jako když stojí uprostřed pokoje, ve kterém je naprostý, promiňte mi to slovo, bordel a vůbec neví, s čím má začít.

Když se dostanete do stavu, že se vám život roztéká pod rukama a vy nevíte čím ho nabrat a vrátit zpět do optimálního stavu, je nejvyšší čas začít uklízet a urovnávat. Nabízím vám pár způsobů, podle kterých se řídit, když už jste ve stavu, že netušíte kde začít.


Odpoutejte se od problému

Odpoutejte se od problému, jen tak získáte nadhled a najdete mnoho řešení, věřte, že udivíte samy sebe. Nejdůležitější okamžiky uvědomění přicházejí ve chvílích absolutního klidu. Když se člověk odpojí od vnějšího světa, odpoutá se od každodenního stereotypu a má čas vnímat sám sebe. Když se člověk rozhodne, že je čas na změnu a nedostává se mu spokojenosti. Když si člověk chce utřídit myšlenky a pochopit, proč se mu nedaří v soukromém či pracovním životě tak, jak si zaslouží. Když člověk chce nastartovat novou, lepší životní etapu. S tím vším lze začít hned, neodkládat lepší život na pak. Ideální řešení, jak si vytvořit život podle svých představ, můžete najít daleko od domova, pryč od problémů, kde šumí moře a horký písek hladí vaší kůži. Být na chvíli Kleopatrou, které se klaněl celý svět můžete s transformačním týmem už v říjnu na kurzu Teď královnou jsi ty.


V čem je největší problém

To je nutné řešit jako první. Prioritou je odstranit ze života to, co nás trápí nejvíc a může narůstat do ještě větších rozměrů. V čistém koučování se používá technika kruhu rovnováhy, zejména tehdy, když si člověk neví rady a má tak trochu binec ve všem. Jako mentální kouč se ptám, co za oblast životní spokojenosti, když ji zlepším, posune všechno ostatní směrem vzhůru. Co je vaše oblast, kterou když spravíte, pozitivně ovlivní většinu věcí, s nimiž máte potíže? Očíslujte si tu oblast, ve které se vám nedaří, na škále od jedničky do desítky, přičemž jedna je nejméně a deset nejvíc a napište si, kam by jste se chtěli posunout. Sepište všechno, co to ovlivňuje, vnitřní a i vnější faktory a možnosti, které vám pomohou postoupit o stupínek výš.


Kdo je v mém životě největší problém

Ten si nezaslouží mou pozornost. Život je cesta a na ni potkáváme spoustu dalších poutníků. S některými neztratíme slovo, s jinými prohodíme řeč, s dalšími putujeme vymezený čas. Někdy je potřeba lidi kolem sebe vyměnit, pokud vám to s nimi nešlape. Když vám nefunguje auto, dáte ho do servisu, když nefunguje i nadále, zbavíte se ho. V souvislosti s lidmi to zní tvrdě a možná i složitě, ale nikdo neříkal, že život je měkký a jednoduchý. Pravidlo číslo jedna je, když vám jakýkoliv vztah přináší dlouhodobou nespokojenost či neklid, není důvod v něm pokračovat.

Mnoho žen, v Evropě dokonce 59%, zůstává ve vztazích s muži jen proto, že mají strach z finančního strádání a bojí se, že nedokáží být soběstačné. Zarážející mýtus, vždyť jsme tak schopné!

Muži zase trpí aktivním strachem ze závazku, často jej maskují promiskuitním chováním, což sebou nese devastující emocionální důsledky, a naopak se zbavují vztahů, které by pro ně byly prospěšné.


Rozumím, že nelze takto paušalizovat a tak křehkou a vyjímečnou záležitost jako jsou vztahy bagatelizovat, zejména jsou-li v nich děti, ale ve vlastním zájmu je dobré, odstranit to co nás ničí.

Pokud máte pocit, že jste dlouhodobě nespokojení či nešťastní v jakémkoliv vztahu, ať už je to partnerství osobní či pracovní, poměr zaměstnanecký nebo zaměstnavatelský, jste si jisté, že děláte všechno pro jeho narovnání, přesto se tak neděje, odejděte.

Ideální příležitost srovnat si myšlenky, naučit se starat o své tělo a dávat mu jen to, co opravdu potřebuje, je týdenní transformační pobyt v Egyptském letovisku Hurgada. Těší se na vás tým profesionálů Petr Havlíček – výživový specialista, Petra L. Krajčinovič – mentální koučka a terapeutka osobního růstu, Jitka Vlková – populární moderátorka a odbornice na etiketu a Romana Bílková – fyzioterapeutka léčebné cvičení s prvky jógy a posilování. Dopřejte si pocit, že teď královnou jste vy! Je nám ctí, být u vašeho růstu.


Více informací najdete na www.fischer.cz/o-ck-fischer/novinky/kralovna

 

Autor: Petra Lekešová Krajčinovič, www.cista-duse.cz
Foto: Fischer
9. 9. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků