Kosmetika

Desatero před odchodem na párty

Sbírání kytiček

Vrcholí období vánočních večírků a blíží se Silvestr a doba společenských setkávání, plesů, večerů strávených v divadle, mnohým z vás, které máte dospívající děti v tanečních kurzech se přibližuje termín tzv.“prodloužených“. To jsou momenty, kdy se zamýšlíme nad tím, jak vylepšit svůj zevnějšek, abychom reprezentovaly a měly ze sebe co nejlepší pocit.

Málokterá z nás má možnost alespoň část dne strávit v kadeřnickém a kosmetickém salónu a zde absolvovat nejrůznější zkrášlovací, relaxační a regenerační procedury, i když tato možnost je vpravdě ideální. Většina z nás přiběhne domů ze zaměstnání a v lepším případě vyšetří hodinku času na to nejnutnější, abychom vypadaly k světu.

Proto jsme dnes pro vás našli starší článek od Marie Mandelíkové, ve kterém má pro vás rady, jak zvládnout přípravy na večerní akci doma a za 60 minut.

Jak tedy docílit maximálního výsledku při minimálních časových možnostech?

Nabízím Vám stručný popis jednotlivých úkonů nutných pro základní úpravu před odchodem na „večerní akci“. Budete potřebovat asi 60 minut času jen pro sebe.

  1. Po příchodu domů se nejprve důkladně odličte (3 min), pokud opravdu nemáte čas, postačí pouhé poopravení denního líčení, výsledek však nemusí být zcela perfektní.
  2. Po odlíčení zkontrolujte stav svých vlasů. Je potřeba je umýt? V tom případě můžete vlasy rovnou umýt. Naneste kondicionér nebo výživnou kúru a zabalte do ručníku (5 min). Začněte napouštět vodu do vany a pokračujte bodem 4.
  3. Pokud chcete jen poopravit účes, můžete dát na suché vlasy natáčky. Následným působením vlhkého tepla v koupeli se vlasy pěkně vytvarují bez použití fénu. Než si natáčky dáte na hlavu, začněte si napouštět vodu do vany, šetříte tím čas (10 min).
  4. Přidejte podle potřeby koupelový olej, pěnu či koupelovou sůl. Můžete také přidat pár kapek své oblíbené toaletní vody, která příjemně provoní celé vaše tělo. Dbejte na to, aby voda nebyla příliš horká (do 38°C), chcete se osvěžit, ne uspat!
  5. Předtím, než spočinete v relaxační lázni, naneste na obličej pleťovou masku podle typu pleti a požadovaného účinku (2 min). Ve vaně chvilku odpočívejte a přitom přemýšlejte o tom, co bude pro vás nejvhodnějším oblečením. Máte vybráno? Je čas vyhladit ztvrdlou kůži na nohou pemzou, odstranit masku a případně kondicionér z vlasů a honem z vany!(15 min).
  6. Osušte se, natřete tělovým mlékem, na obličej naneste hydratační krém nebo liftingové sérum, oční krém a nechte vstřebat.
  7. Pokud jste si umývala vlasy, vysušte je a upravte. Máte-li dobrého kadeřníka a váš střih je bezvadný, nezabere to více než 10 minut! V případě, že jste vlasy jen natočila, nechte natáčky, kde jsou, účes bude lépe držet, když je necháte vychladnout. V tomto případě nechte poslední úpravu vlasů na závěr.
  8. Nyní je čas na nalíčení – naneste make-up (i na oční víčka a rty), důkladně rozetřete okraje doztracena, korektorem zakryjte drobné nedostatky a prosvětlete kruhy pod očima či hlubší vrásky. Zafixujte sypkým pudrem. Naneste oční stíny (večer můžete přidat na intenzitě – umělé světlo pohlcuje barvy), oční linku, ať už suchou nebo výraznější tekutou, pod obočí dejte trochu světlé perleti pro rozjasnění oka a použijte řasenku – alespoň dvě vrstvy, nechte je důkladně zaschnout. Naneste tvářenku – okraje dobře rozetřete, nenanášejte ji níž, než je špička vašeho nosu, obličej by byl příliš povadlý. Výjimkou je pouze kulatý obličej. Ještě vykreslete konturu rtů a vyplňte ji pomocí štětečku rtěnkou ve vhodném odstínu (15 min).
  9. Nastal čas se obléknout (5 min – za předpokladu, že máte vše na svém místě a ozkoušené). Perfektně nalíčená a oblečená se můžete pustit do posledních úprav účesu – sundejte natáčky, pročešte, ozdobte sponkou a je to! (5 min).
  10. Ještě parfém na místa, kde tepe krev, a vzít si šperky! Než přijede objednané taxi, stihnete si ještě nalakovat nehty. Máte-li boty s volnou špičkou, nejdříve se obujte, aby se lak neopatrnou manipulací nepoškodil (5 min). Také myslete na to, že pravá dáma má nezbytné potřeby (rtěnku, zrcátko a pudr) vždy s sebou! A nakonec úsměv, ten vezměte rozhodně s sebou. Nic nestojí a je tou nejhezčí ozdobou…

Autor: Marie Mandelíková, MM Beauty
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků