Zdraví

Detoxikace před otěhotněním

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše zvládnou po ekonomické a organizační stránce. Když se plánujících rodičů zeptáte, co je pro ně v tomto ohledu nejdůležitější, každý odpoví, aby dítě bylo zdravé. To je na prvním místě.

V současné době vzrůstá počet alergických, ekzematických a hyperaktivních dětí. Přibývá různých chronických problémů a to často již v kojeneckém věku. Alergologické poradny jsou plné.

Správné řízená imunita

Většinu chronických onemocnění způsobují různé poruchy imunity. Problémem často není slabá imunita, ale špatně řízená imunita. Taková alergie znamená, že imunita dítěte reaguje na věci, které pro něj nejsou nebezpečné. Co ale způsobuje tento nárůst poruch imunity? Je to stále zvětšující se počet různých toxinů. Na náš imunitní systém mají vliv toxiny z životního prostředí, které vdechujeme a jíme.

Toxiny vznikají naším špatným metabolismem a změnou našeho jídelníčku oproti minulosti a tím, jak se potraviny průmyslově upravují.

Dítě vzniká a vyvíjí se v lůně matky a bere si od ní vše, co potřebuje pro svůj růst, prožívá její emoce a její radosti i strachy. Bohužel si ale nebere jen to dobré, ale pokud matka má v sobě toxiny, předá je i svému dítěti. Mohou to být nejenom různé chemické látky, těžké kovy, pesticidy, ale také přímo infekční ložiska různých mikroorganismů.

Příkladem takového toxinu je methylrtuť, kterou přijímáme hlavně v potravinách, zvláště v rybách bohatých na tuky. Zátěž rtutí a jejích sloučeniny je vlivem průmyslu několikanásobně větší než v minulosti. Tyto toxiny jsou rozpustné v tucích, jejich příjmem si  je ukládáme a i v malých dávkách mají vliv na naše zdraví. Při těhotenství prostupují i placentou. Podobně působí celá řada jiných toxinů.

Jejich odstraněním můžeme ovlivnit i to, jestli naše dítě bude mít alergii, ekzém, astma nebo jiné onemocnění. V poslední době se často uvádí, že tyto nemoci mají genetický původ, a proto je těžké je vyléčit. Je pravda, že se dědí takzvaný sklon k atopii, tedy určitý druh imunitního systému, který může reagovat podrážděně. Jestli ale imunitní systém tak opravdu reagovat bude a objeví se třeba ekzém, závisí i na tom, zda odpovědné geny budou aktivovány epigenetickými procesy. A na to má vliv toxické zatížení.

Detoxikace před otěhotněním

Podporuje zdravý vývoj dítěte, ale také hladký průběh těhotenství. Předčasné porody ztěžují start miminek do života. Jako jeden z hlavních mechanismů zde působí zánět, který negativně ovlivňuje plod, a ten pak spustí proces předčasného porodu. Nejčastější příčinou zánětu vaginy, dělohy a plodových obalů jsou infekce. Proto je před početím pomůže detoxikace urogenitálního systému od infekcí a mikrobiálních ložisek.

Detoxikace může často vyřešit problémy s otěhotněním

Dnes se udává, že až každý pátý pár má nějaké problémy s početím. Někdy stačí několik detoxikačních kúr a problém se vyřeší. Vzpomínám na jeden pár, kde žena měla první dítě z umělého otěhotnění. Po vybrání první kúry nadšeně volala, že to funguje, protože dostala menstruaci bez vyvolávající injekce. Za další měsíc se zklamaně ozvala, že účinky neměly dlouhého trvání, protože menstruace v termínu nepřišla. Vůbec ji nenapadlo, že je těhotná, protože si myslela, že je neplodná.

Autor: Mgr. Marie Vilánková

Zdroj informací: Tiskové materiály Joalis
Zdroj fotografií: iStock

Diskuze: příspěvků