Zdraví

Indická masáž hlavy: pomáhá snižovat napětí, zlepšovat spánek i bolest hlavy

Sbírání kytiček

Máte-li rádi, když se vám někdo probírá vlasy a masíruje vám krční páteř, budete během této procedury v sedmém nebi.

Relaxační technika vycházející z ajurvédy se v Indii praktikuje více než tisíc let a v této zemi dokonce patří k rodinným rituálům. Podle webu pereaclinic.com jde o ošetření hlavy, krku, ramen a horních částí paží. Uvolňuje napětí a každodenní stres, přispívá k pročištění organizmu, regeneraci těla a oživení smyslových orgánů.

Zbavte se stresu

Každodenní shon a nával povinností se podepisuje negativně na celém organizmu. Podle webu  pereaclinic.com se nejvíce stresu hromadí právě v oblasti hlavy, která je centrem nervové soustavy. Velmi trpí také oblast šíje a ramen. Indickou masáží se dají negativní účinky stresu do značné míry odstranit.

Jak nám indická masáž hlavy prospěje

  • Pomáhá snižovat fyzické i psychické napětí, nervozitu, úzkosti a tísně
  • Pomůže odstranit bolesti hlavy, ztuhlost šíje, krční páteře a ramen
  • Zlepšuje spánek
  • Pokud si masáž dopřejete alespoň jednou za 14 dní, projeví se to na kvalitě a hustotě vlasů, neboť masáž prokrvuje pokožku hlavy a přispívá k vyživení vlasových kořínků

Podle webu womenshealthmag.com je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro děti. Pro ty je potřeba ji mírně upravit. Provádí se vsedě a trvá minimálně 20 minut až hodinu, záleží na vašem přání. Tuto proceduru nabízí různá wellness centra.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: pereaclinic.com/indian-head-massage/, www.reflexspinalhealth.com/2017/09/09/benefits-indian-head-massage/, www.womenshealthmag.com/uk/health/female-health/a29410708/indian-head-massage/
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků