Sport

Dostaňte se do kondice

Dostat tělo do formy a zároveň si ji udržet vyžaduje jak pevnou vůli, tak i dostatek sebezapření a motivace k pravidelnému cvičení. Kluby Holmes Place vám nyní nabízejí koncept skupinového cvičení Les Mills s detailně propracovaným programem.

Vybírat můžete ze tří základních programů: BODYPUMP, BODYCOMBAT a BODYBALANCE, které jsou zaměřeny na efektivní a velmi rychlé získání formy, kardio trénink a sladění mysli se silou, jež dostane tělo a duši do dokonalé harmonie.

BODYPUMP je originální program, díky němuž zesílí celé tělo. Během 60 minut se stihnou procvičit všechny hlavní svalové skupiny a spálí se maximum kalorií. Rozehřátí se provádí vždy pouze s lehkými vahami. Následuje hlavní část, kdy se pod vedením zkušeného instruktora procvičují hlavní svalové skupiny včetně hrudníku, zad, ramen nebo břišních svalů. Během pomalejšího tempa hudby na konci lekce je dostatek času pro dokonalé protáhnutí, čímž se snižuje riziko bolesti nebo zranění.

„Během jedné lekce BODYPUMP spálíte až 600 kalorií, znatelně zesílíte, zlepšíte svoji kondici, vytvarujete svaly a díky pravidelnému cvičení zvýšíte svoji hustotu kostí, čímž se budete bránit osteoporóze,“ říká Ria Hrušovská, Holmes Place koordinátorka cvičení Les Mills. Základem všech cviků je správné držení těla, na které je kladen velký důraz již od prvních chvil. Instruktor bedlivě sleduje a kontroluje každého účastníka kurzu, aby se naučil pohyb správně. A rozhodně není zapotřebí to přehánět se zátěží. BODYPUMP je založen na opakování a zvyšování váhy je vhodné až po šesti týdnech cvičení. Program je postaven tak, aby se ho mohl zúčastnit opravdu každý.

Jste bojovníci tělem i duší? Prudce energický program BODYCOMBAT posiluje kardio cvičení a je inspirován celou řadou bojových umění. V jednotlivých cvicích rozpoznáte vliv karate, boxu, taekwonda, tai chi nebo muay thai. Zkušení silní instruktoři se budou za podpory speciálně vybrané hudby starat o tvarování vašich klíčových svalových partií, spalování kalorií a hubnutí. Představte si svého soupeře a dejte ze sebe úplně všechno. Instruktoři kladou důraz na rychlost, sílu a vytrvalost. Stejně jako ostatní programy Les Mills začíná i BODYCOMBAT každé tři měsíce s novou choreografií a hudbou.

Jóga, tai chi, pilates, to všechno je cvičení BODYBALANCE, které staví hlavně na zlepšení pružnosti a pevnosti, ale zároveň nechává dostatek prostoru pro soustředění a klid. Komplexní cvičení, které za pomoci řízeného dýchání, koncentrace a série pečlivě vybraných pohybů, dostává tělo do stavu harmonie a rovnováhy. Každá lekce se skládá ze 45 minut jednoduchého, ale náročného cvičení a 10 minut odpočinku a rozjímání. Díky jednotlivým cvikům z jógy a pilates budete posilovat klíčové svalové partie. Speciální pozice a pohyby jsou využívány k zlepšení pružnosti a ohebnosti.

Díky BODYBALANCE zlepšíte svou kloubní pohyblivost, upevníte držení těla a zákonitě snížíte i úroveň stresu. Pravidelnost přispěje ke zlepšení soustředění a pocitu pohody. Znatelný přínos poznáte, i pokud začnete navštěvovat lekce pouze jednou týdně, ale většina lidí se snaží přijít dvakrát až třikrát.

Více informací na http://www.holmesplace.cz

Připravila: Katka
Foto: Holmes Place
30. 6. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků