Hobby

Dovolená bez fotoaparátu?

Sbírání kytiček

Tak to ani náhodou! Vždyť prostřednictvím fotografií se vrátíte k zážitkům, které se už nebudou opakovat.

Takže jej nezapomeňte přibalit do kufru a pokud se vejde, pak i do batohu. Je-li váš fotoaparát letitý přístroj, nevadí, důležité je, že fotí a s jeho funkcemi a s fotografiemi jste spokojení. Ale samozřejmě se také můžete porozhlédnout po něčem novém.
Ať už jste „nepolíbení fotoamatéři", či nadšenci, kteří mají ve své výbavě profesionální zrcadlovku, na rodinné dovolené určitě oceníte skladný a lehký kompaktní digitální fotoaparát.
„Funkce, rychlost a výkon všech automatik vám umožní zachytit v pravou chvíli momentky, nejdrobnější detaily i vzdálenější cíle, aniž byste se museli zdlouhavě zabývat správným nastavením," říká profesionální fotograf Zdeněk Kompert. „Pokud zvolíte vhodný praktický typ, budete s ním moci fotit vy sami i ostatní členové rodiny – někdo využije jen spolehlivou a funkční automatiku fotoaparátu, zvídavější si mohou pohrát se všemi možnými funkcemi a režimy."
 
 Nikon COOLPIX S3000

Nikon COOLPIX S3000

 Tip na rodinný fotoaparát

Na tu pravou dovolenou vás naladí Nikon COOLPIX S3000 – mimořádně barevný 12megapixelový fotoaparát uzavřený v super tenkém kovovém těle a dostupný v množství poutavých barev.
V energickém, snadno přenosném balení se ukrývá kombinace pokročilých automatických funkcí, která se perfektně hodí pro snadné zachycení úchvatných snímků, ať už jdete kamkoli. Ať exponujete snímky nebo videosekvence, díky přesnému širokoúhlému objektivu NIKKOR se čtyřnásobným přiblížením a čtyřmi pokročilými technologiemi pro snížení rizika rozmazání snímků budou výsledky vždy ostré. O kvalitu snímku se postarají také funkce, které automaticky minimalizují efekty chvění fotoaparátu, pohybu objektu a nízké úrovně světla.
Fotoaparát Nikon COOLPIX S3000 (3690 Kč) je dostupný v černé, šampaňské stříbrné, purpurové, zelené, modré, oranžové a červené barvě.
 
Které funkce na dovolené nejvíce oceníte:
  • Automatické funkce – elektronika fotoaparátu je propojená s objektivem (automatický zaostřovací systém).
  • Objektiv se zoomem – pro vynikající přesnost, vysoké rozlišení a ostrý obraz.
  • Kvalitní display – zajistí živou reprodukci barev, vysoký kontrast a brilantní zobrazení s minimem reflexů i za jasného slunečního světla. Navíc je čitelný a viditelný za prakticky všech běžných podmínek, za přímého osvětlení i za šera.
  • Scénické režimy – pomáhají uživateli snadno a rychle nastavit ty nejvhodnější parametry pro vyfocení scény.
  • Samospoušť detekující úsměv – pro snímání v okamžiku detekování úsměvu fotografované osoby.
  • Varovná indikace mrknutí – informace o detekování zavřených očí fotografované osoby.
  • Kontrola mrknutí – pro pořízení dvou snímků a uložení snímku, na kterém má fotografovaná osoba otevřené oči.
  • Multifunkční ovládání dotykem – i pomocí prstů lze zvětšit nebo zmenšit fotografovaný objekt, přepnout na zobrazení náhledů a rychle procházet mezi uloženými snímky a videosekvencemi.
  • Záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení – pro zaostření a expozici snímku se stačí jen dotknout požadovaného objektu na monitoru.
  • Velká interní paměť a možnost dalšího navýšení.
 
Připravila: Šárka
Foto: archiv firmy Nikon

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků