Cestování

Dovolená s dětmi? Nemusí to být peklo

Je dobrý nápad se s dětmi vydat na dovolenou na ostrov? Malý kus pevniny, obklopený mořem, bez možnosti úniku. Z toho se rychle může stát peklo na zemi. My pro vás máme tipy na ostrovy, kde se skvěle zabaví i vaše děti. Domů už nebude chtít nikdo.

Cestování s dětmi – radost nebo noční můra? 

Cesta s nevrlými špunty může být náročná a v letních vedrech vyčerpávající, ale nevěšte hlavu. Stačí si dobře zorganizovat čas a vymyslet program, jenž by nadchl všechny. Vyplatí se umět děti zabavit, když má letadlo zpoždění nebo pokud se malí pasažéři při prvním letu bojí. Zpříjemněte jim cestu hračkami, poslechem písniček a pamlskem. 

Nezapomeňte přibalit ani hračky do vody, oblíbenou knížku či společenskou hru. V cílové destinaci volte ubytování s klimatizací a chraňte zlatíčka před přímým sluncem. 

Výlety vybírejte s ohledem na jejich věk a zájmy. Zdlouhavé poznávací zájezdy plné informací, z nichž jde mrňatům hlava kolem, začnou brzy nudit. 

Mallorca – zábava pro děti, odpočinek pro rodiče

Španělský ostrov Mallorca je pro děti jako stvořený. V aquaparcích, akváriích i delfináriích si užijí spoustu legrace. Mezi nejpopulárnější atrakce patří zábavní park Marineland nedaleko města Palma de Mallorca. Láká na četná představení se cvičenými zvířaty, z nichž budou děti skákat radostí. 

Milovníci vodních radovánek by neměli minout Aqualand El Arenal, největší vodní park na ostrově. Nezklamou ani mallorské pláže bez velkých vln, s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Vaše ratolesti se budou bezpečně čvachtat na břehu, zatímco vy si konečně dopřejete nerušený odpočinek. 

Marineland

Malta – domov Pepka námořníka a ráj kostiček 

Jednou z nezapomenutelných hvězd našeho dětství je Pepek námořník. Věděli jste, že sympatický žrout špenátu má svou vesnici na severu Malty? Natáčel se tu o něm film a zbylé kulisy dnes slouží dětem jako zábavní park, schovávající se v půvabném zálivu s písčitou pláží. 

Není však jedinou maltskou atrakcí pro malé návštěvníky. Pokud mají vaši prckové rádi stavebnice, vezměte je do parku, kde budou moci realizovat své stavitelské sny pomocí kostiček playmobilu. 

K vyhledávaným cílům dále patří Maltské národní akvárium v letovisku Bugibba nebo Muzeum hraček. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli veselou aktivitu, dovolenou na Maltě si užijete. 

Kréta – nádherná příroda a pláže 

Skvělým místem pro rodinnou dovolenou je i Kréta, jeden z nejhezčích řeckých ostrovů, jehož obyvatelé jsou pohostinní a mají rádi děti. Lákají vás kilometry klidných čistých pláží, příjemně teplé moře a výtečná kuchyně? Tím vším se Kréta může pochlubit, vedle bohaté historie a obdivuhodných památek.

Kdyby vám to nestačilo, zkuste výlet do proslulého vodního parku Aquaplus poblíž Heraklionu. Zahrada s palmami a květinami okouzlí každou romantickou duši, zatímco skluzavky a tobogany nadchnou rozjívené caparty. 

Naše doporučení 

Dovolenou s dětmi je potřeba vybírat maximálně pečlivě. Oblíbené ostrovy jako Mallorca, Malta nebo Kréta ale nezklamou. Na děti tu jsou skvěle připraveni.

Komerční prezentace
Foto: Invia


Diskuze: příspěvků