Společnost

Emma Corrin: Lady Dianu v seriálu Koruna hrála nebinární herečka

Sbírání kytiček

Zjednodušeně můžeme říct, že se můžeme cítit být mužem nebo ženou. A kdo si nevybere, pak je tzv. nebinární. Někteří nebinární lidé používají zájmena oni. Zatímco jiní používají zájmena, která korelují s pohlavím, ve kterém se narodili.

Pokud sledujete úspěšné mladé herečky, možná jste už zaznamenali, že se u nich objevuje slůvko: Nebinární. Je to skutečně tak? Nebo se stalo módou? Nicméně bez ohledu na to, kdo jsou nebo jak se identifikují, boří bariéry a ukazují světu, že jsou schopny být tím, kým jsou, a být úspěšné.

Emma Corrin

Ve 4. sérii seriálu Koruna od Netflixu ztvárnila princeznu Dianu Emma Corrin. A byla za to dokonce nominována v klání o Zlaté glóby. Nedlouho poté si v tichosti ve svém životopise na Instagramu změnili (ne změnila, ale změnili) zájmena na oni. V rozhovoru pro The New York Times poté Emma prozradila, že otevřená povaha princezny Diany je inspirovala k prozkoumání vlastní genderové identity. „Mám pocit, že mi Diana pomohla podívat se do svého nitra a objevit sama sebe,“ prozradili. Emma je půvabná mladá žena. Mohli jste ji vidět v hlavní roli i v seriálu kanálu Disney+ Vražda na samém konci světa, kde bez problému ztvárnila i velmi odvážné sexuální scény.

Bella Ramsey

Jinou nebinární herečkou je hvězda seriálů Hry o trůny a The Last of Us Bella Ramsey, která by se prý mnohem raději soustředila na herectví než na své pohlaví. Někdy si říká oni, jindy ona. V seriálu The Last of Us hraje Ellie. Dívku, která přežila apokalypsu. A na které do jisté míry závisí záchrana světa. A proto prý vypadá poněkud „nežensky“. V jiných rolích se od ní naopak očekává, že bude mít ženštější vzhled (film Catherine Called Birdy). „Být nazývána mladou dámou mě trápí víc než zájmena,“ prohlásili, „to prostě nejsem. Ale hrát ženštější postavy je šance být něčím, co je mým protikladem, a to je opravdu zábavné.“

Nebinární jsou nejen ženy, ale i muži. Neboli jinak, osoby narozené jako muži.

Připravila: Šárka Schmidtová

Zdroj informací: www.seventeen.com, www.teenvogue.com
Zdroj fotografií: Netflix
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků