Hobby

Energie měsíce: Buvol

Sbírání kytiček

Zajímá vás, jakou energii má znamení buvola, které vládne tento měsíc?

Buvol je velmi silné, i když pomalé zvíře, které symbolizuje odpovědnost, mravní sílu, spolehlivost, ale také tvrdou práci. V životě bývá úspěšný jen díky své píli, houževnatosti a pracovitosti. Na Buvola se můžete vždy spolehnout, nikdy vás nenechá na holičkách. Když se do něčeho pustí, můžete si být jisti, že svou práci nebo úkol vždy zodpovědně dokončí. Ale pozor, musíte vždy nechat Buvola, aby si práci dělal po svém a svým tempem. Nikdy na něj nesmíte tlačit, to pak bývá velmi nepříjemný a z jinak klidného člověka se stává neovladatelný cholerik. To mu potom raději jděte z cesty, jeho běsnění byste nemuseli totiž přežít.

Buvol miluje tradice a má rád, když jsou věci a mezilidské vztahy tak, jak mají být. Rodina je pro něj vším, chápe ji jako celoživotní závazek, který vnímá velmi zodpovědně. Protože je velmi konzervativní, tak než se osmělí a seznámí se s nějakým protějškem, tak to chvíli trvá. Nicméně když už se ale rozhodne, tak je to většinou na celý život a mívá tak pouze jednu partnerku či partnera, je věrný, mimomanželské svazky jsou pro něj tabu. Čeho se ale od něj moc nedočkáte, to jsou vášnivé projevy lásky, romantické zážitky, nádherné dárky či jiná světská pozlátka. Na takové vyznání opravdu není, je to pod jeho úroveň. On má rád kvalitu a opravdovost. Od něj se spíše dočkáte smysluplného daru, který bude mít spíše obsahovou hodnotu, který ani za pár let neztratí na své ceně.

Život s Buvolem může být pro někoho nudný, na druhou stranu je takový život bezpečným přístavem, bez výkyvů a překotných změn. Buvol dokáže o svou rodinu pečovat opravdu zodpovědně a po celý život, jen od něj nečekejte velké projevy lásky a něžná objetí. Takovou tu živočišnost z něho zkrátka nedostanete. Tím, že je zaměřen spíše pragmaticky, jeho myšlení je především logické, vše si musí vysvětlit rozumově, může působit chladným dojmem. Díky svému mravnímu základu se nedokáže moc uvolnit, radovat a užívat si lehkosti bytí. Měřítkem jeho radosti a lásky bývá jeho životní a pracovní úspěch, kterého bez problému díky své pracovitosti, vytrvalosti a houževnatosti dosahuje. Tak, jak je náročný a přísný sám na sebe, bývá náročný i na lidi ze svého okolí, rodinu nevyjímaje. Umí a rád dává příkazy, jeho slova platí jako zákon.

Svým chováním si dokáže sjednat autoritu, už jen z toho důvodu, že je vždy spravedlivý. Své pokyny dokáže nejen rozdávat, ale i hlídat a kontrolovat. Očekává, že budou vždy do puntíku splněny, nesnažte se ho nějakým způsobem přelstít nebo jednat nečestně. Se zlou byste se potázali! Vzpomeňte si na film „Mravnost nade vše“, tak to je přesně Buvol. Pro svoji důslednost, disciplínu, ale i důstojnost, pevnost, solidnost a houževnatost, bývá schopným nejen zaměstnancem, ale i velmi schopným člověkem, který stojí v čele celé společnosti. Pod jeho vedením taková firma může jenom vzkvétat, bude zde ale očekáváno velké pracovní nasazení, žádná zahálka, pozdní příchody, dlouhé pauzy na oběd či jiné úlevy. Pro Buvola je typické rčení, „ Bez práce nejsou koláče“ a myslí to doslova. K životu mu stačí opravdu jen jeho rodina, zaměstnání a pocit bezpečí a zázemí. Nikdy se nepouští do příliš riskantních akcí, nesnáší lži, nepoctivé praktiky a marnotratné aktivity.

Buvol dosahuje úspěchu jedině vlastní zásluhou a přičiněním. Ostatně jen tak může mít ze svého úspěchu opravdovou radost. Velmi důležitou věcí pro Buvola je jeho vlastní svět. Znamená to, že jestli má nějakou zálibu, nějakého koníčka, tak mu ho neberte a nemontujte se mu do toho, to opravdu nesnáší. Říkat Buvolovi, co má dělat, jak to má dělat a hlavně kdy to má dělat, se nevyplácí. Nikdy na něho netlačte, on na vše potřebuje „svůj“ čas. Termíny absolutně nesnáší, proto by měl zvolit takovou práci, kde čas nehraje žádnou roli. Všem rodičům, kteří mají doma malého Buvola, přejeme mnoho trpělivosti, protože jeho výchova je mnohdy nad lidské síly, nervy především. Jaké bude období pod vládou Buvola Měsíc v Buvolu, kdy slavíme také nádherné vánoční svátky, bude ve znamení tradic, odpovědnosti, poctivé práce a mravních zásad. Bez těchto aspektů nemůžeme očekávat žádné velké úspěchy. Velký důraz bude kladen i na rodinné záležitosti. Buvol je ten, který má rád ve všem pořádek, proto se mohou v tento čas bortit rodinné vazby tam, kde už delší dobu nejsou v harmonii.

Paradoxně v čase vánočním, kdy mají mít lidé k sobě blízko a být na sebe milí, může docházet k bouřlivým rozchodům. Buvol je velmi trpělivé zvíře, když ale pohár trpělivosti přeteče, stává se z něho nekontrolovatelný uragán a nic ho nedokáže zastavit. Nejen měsíc, ale i roky ve znamení Buvola budou především o práci a poctivosti, o rodině a pocitu bezpečí. V hodinách Buvola na něho netlačte, aby po vás nevystartoval. Jsou to noční hodiny, kdy Buvol chce mít svůj klid, proto ho raději moc nedrážděte. Veškeré nedorozumění, hádky a nesrovnalosti raději nechte až na ráno, to už bude vládnout jiné zvíře, které tyto situace ustojí lépe. V časových úsecích pod vlivem Buvola jednejte přímo, používejte více logiky, jděte hned k věci a buďte struční. Buvol nemá rád lichotivé a podbízivé řeči, s tímto chováním s ním nic moc nezmůžete, ba naopak. Budete-li tvrdě, zodpovědně a poctivě pracovat, úspěch vás určitě nemine.


Autor: Dagmar a Jiří Černákovi Poradci Feng Shui a čínské kosmologie www.byu.cz, 602 556 479.
Foto: iStock
26. 12. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků