Hobby

Energie měsíce února 2020: Vládne nám tygr

Letošní zima je opravdu zvláštní. Jakoby se příroda už chtěla zbavit té jinové Vody, kterou vládla celý rok 2019 a nemohla se dočkat příchodu čisté a svěží jangové Vody v roce 2020.

A tak zima je chvíli zimou, a pak se najednou začnou objevovat první jarní energie, aby se pak opět změnily na ty zimní. Příroda se tak chová jako vrtošivá dáma, která leží v posteli a neví, jestli už má vstávat, nebo jestli se má ještě rozvalovat. A tak se převaluje a vlastně ani nespí, ani nevstává. 

Tím samozřejmě přináší zmatek, protože vše v přírodě tak může být zmateno, jestli se tedy už vstává, nebo ještě pořád spí. A to samé se projevuje i u nás lidí. Cítíme jakési nutkání po tom dlouhém, „líném“, těžkém roce 2019, kterému vládnul Zemský (Zemitý) Vepř už vyskočit z postele a hurá za tím novým v našem životě. Ale na druhou stranu cítíme, že ještě možná není ten pravý čas. 

Tato nerozhodnost ale musí skončit nyní v únoru. Ať už se nám to líbí nebo ne, začátek roku 2020 je tu a my máme rychle vyskočit z postele a jít vstříc naší zářivé budoucnosti. Tygr vám dodá sílu, důraz, průraznost i odvahu k tomu, abyste udělali první krok. Dřevo i Tygr patří k jangovým energiím. Ty chtějí aktivitu. Takže končí zahálka a odpočinek. Naopak, začíná období činností a aktivit. A tak jako každé ráno, když vstaneme z postele, otevřeme okna, abychom dovnitř pustili svěží energie nového dne a ty nám pomohly se rychle probudit, máme obdobně nyní v únoru otevřít celý náš prostor. 

Domov si upravte tak, aby co nejvíce odpovídal novým, čerstvým a svěžím energiím přicházejícího roku. Prostor je tedy nutné uvolnit, aby nová energie měla kam vstoupit. V únoru byste se tak měli věnovat čištění prostoru od všeho, co již nepotřebujete, co vám překáží, co nemá svoji funkci. Čím více zbytečných věcí se zbavíte, tím více nové a čerstvé energie získáte. Při úklidu buďte opravdu nekompromisní. V roce 2020 vládne energie jangového Kovu a to je energie pro vylučování všeho nepotřebného (v těle souvisí např. s tlustým střevem). 

Dny se začínají pomalu prodlužovat, a proto byste měli pustit do svého domova co nejvíce světla. Za chvíli se objeví v plné síle první jarní květiny. Dejte si je i vy do svého interiéru. Přiveďte co nejvíce probouzející se energie jara do svého domova. Volte jarní barvy (hlavně zelená), Dřevo (různé dřevěné doplňky) a vertikály – tj. dávejte věci na výšku, aby energie směřovala vzhůru (proč asi probuzení říkáme, že jsme vzhůru? ). Z celého svého domova musíte vnímat světlo, cítit čerstvost a svěžest. To jsou základní energie nového roku, energie jara.

Autor: Jiří Čerňák

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků