Hobby

Energie měsíce: zajíc

Sbírání kytiček

Venku už pomalu vládne jaro a v energiích, které nám vládnou také proběhla změna. Energie Tygra střídají energie nového garanta měsíce–ZAJÍCE.

Nedochází k žádným radikálním změnám. Energie se zmírní, zpomalí a nebudou již tak agresivní jako začátek jarních energií. Sílu a agresivitu Tygra jste potřebovali, abyste se po klidné a „lenivé“ zimě mohli rychle a razantně rozjet a pustit do nového roku. Měli jste učinit rázné rozhodnutí pustit se do plnění svých snů a cílů. Pokud jste Tygra využili, jste na správné vlně. Mocná vlna však nyní ztrácí na své „surovosti“ a pomalinku se začíná zklidňovat a místo prudké jízdy přichází mírné pohupování. Tygr vám pomohl své energie směřovat směrem ven, k cíli. Zajíc vám naopak nyní pomůže obrátit tyto energie směrem dovnitř, k vám samotným. Přichází tak velmi důležitý čas sebereflexe a vytvoření pevného zázemí pro další postup vpřed. Nemůžete jít stále kupředu, aniž byste věnovali také pozornost své „záloze“.

Proto je nyní důležité, abyste se zaměřili sami na sebe, na své zázemí, na svůj domov, na své pracovní prostředí. Vytvořte si pevnou, silnou a funkční základnu pro svůj další pokrok vpřed. Jarní energie sílí a vy určitě znáte spojení jara a domova. Přichází tzv. doba jarního úklidu. A to je přesně to, co byste měli udělat ve svém životě.

Je důležité, abyste své letošní cestě nyní přizpůsobili svůj domov. Proveďte opravdu důkladný úklid. Zbavte se všech věcí, které tento rok nebudete potřebovat. Dejte je pryč, ať zbytečně neberou energii vaší nové cestě. Je to ideální období pro úklid, čistotu a „provětrání“ prostoru. Pozvěte k sobě nové a čerstvé energie, které vás budou nabíjet v dalším postupu vpřed. Netýká se to jen vašeho domova, ale i práce, kanceláře apod.


V jarním období začínají vládnout silné jangové energie a také energie elementu dřevo. Když se podíváte na souvislosti mezi vámi a těmito energiemi, pak zjistíte, že tyto energie velmi úzce souvisí jak s vaším tělem, tak i vaší psychikou.

Souvislost s fyzickým tělem se týká hlavně dvou orgánů: žlučník a játra. Další orgán, který je v úzké souvislosti s jarními energiemi, jsou oči. Můžete si tedy říci, že vaše játra, žlučník a oči budou namáhány silnou aktivitou jangu a dřeva. Protože silné energie času (jaro) budou vaše orgány aktivovat (již aktivují), není příliš vhodné, abyste i vy své orgány aktivovali. Mohlo by tak dojít k přemíře aktivity a vaše orgány by se tím mohly oslabit. Proto je důležité, abyste jim v tomto období věnovali pozornost.

Co se týče jater a žlučníku, víte, že pomáhají s detoxikací organismu a s trávením jídla. Proto jim pomůžete, když využijete nějakou z metod pročištění organismu. Ideální je využít různých bylin, čajů apod. Samozřejmě čím dříve začnete, tím dříve těmto orgánům ulevíte. Pomoci jim můžete také správnou dietou. Jaro je období, kdy bychom měli jíst pokud možno lehčí a dobře stravitelnou stravu. Víte, že v naší tradici máme jarní masopust. Tato tradice vychází právě ze znalostí fungování těla v závislosti na sezoně, tj. energiích času. Pokud jste nároční jedlíci, neznamená to, že musíte maso úplně vyloučit z jídelníčku (i když v této sezoně to může být vhodné). Bude stačit, když vaše strava bude obsahovat jen lehká jídla a v malém množství. Snižte své porce a doplňujte hodně vitamíny a minerály. Nesmíte se ale dostat do situace, kdy byste měli pocity hladu. Jarní energie jsou velmi silné, agresivní a aktivní a vyžadují aktivitu i od vás. Pokud byste nečerpali dostatek živin, byli byste nadmíru unavení.

Autor: Dáša Čerňáková, www.byu.cz
Foto: Archiv
11. 3. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků