Bydlení

Energii léta harmonizujte modrou barvou

„Modrá je dobrá“, zpívá se v jedné slavné písničce skupiny Žlutý pes. My můžeme říci, že modrá je přímo vynikající – teď v létě.

Vzhledem k tomu, že my Češi, Moravané a Slezané patříme do úplného středu Evropy, máme velmi silnou zemitou energii. Proto máme raději hutné ,„knedlíkové“ jídlo, máme sklony k obezitě, rádi sedíme na jednom místě, neradi se stěhujeme a neholdujeme velkým a častým změnám. Změna je ale život a proto nás změna neustále provází.

Jednou nejvýznamnějších změn ve vašem životě je změna času. Nyní konkrétně změna ročního období. Léto přichází s velmi výraznou změnou a přináší s sebou také poměrně velkou nerovnováhu, která může být až nebezpečná. Proto je důležité tuto nerovnováhu napravovat.

Léto je obrovská nadvláda ohně a téměř eliminuje element vody

Voda je ale život a proto ji musíme ve svém životě v létě posilovat. A netýká se to jen pitného režimu či koupání v moři. Tuto energii musíte posílit také ve svých domovech, protože je to místo, kde trávíme největší část svého života.

Zde můžete právě využít modrou barvu, která patří k elementu vody. Stačí se podívat třeba do Řecka a uvidíte, že převážná většina domů zde používá modrou barvu (většinou s kombinací bílé = Kov = prochládání). Nemusíte hned měnit fasádu svého domu, nebo vymalovat celý interiér namodro. Ale co byste určitě udělat měli je to, že využijete modrou barvu na své povlečení.

Spát se má spíše v chládku, což v horkých letních dnech a nocích bývá těžké. Modré povlečení a prostěradla vám ložnici příjemně ochladí a vy budete spát jako když vás „do vody hodí“ (modrá = voda). Můžete také pověsit modré závěsy do oken, použít modrý ubrus (ne na jídelní stůl), pověsit si na zeď obrázky, kde převažuje modrá barva. Také využijte různých modrých dekorů a doplňků. Vytvoříte si tak ve svém domově potřebnou rovnováhu a léto bude o to krásnější.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků