Filmové novinky

Filmová novinka: Prezidentka

Už 26. června se na plátnech kin objeví Aňa Geislerová v romantické komedii Prezidentka. Jak žánr napovídá, místo politických témat se budou řešit hlavně vztahy a láska. Osud jí totiž do cesty přivede Ondřeje Vetchého. Najdou k sobě ti dva cestu?

Premiéra:                       23. 6. 2022

Žánr:                                 Romantická komedie

Režie a scénář:             Rudolf Havlík

Hrají:                                Aňa Geislerová, Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Juraj Loj, Denisa Biskupová, Oskar Hes, Vasil Fridrich, Vanda Chaloupková, Jiří Štrébl, Daniel Krejbich a další.

Příběh

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací. Její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z hradu. Plán jí vyjde dokonale.

Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí hodně snažit, aby si vybojovala právo na lásku, které jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Bioskop
Zdroj fotografií: Bioskop

Diskuze: příspěvků