Filmové novinky

Filmová premiéra: Bratři

Jeden ze zásadních příběhů naší novodobé historie. Pětice mladíků s pistolemi pronásledovaná tisíci vojáky se v boji o život dotkne hranic vlastního strachu i statečnosti. Rodina, jejíž členové se vzepřeli nacistické i komunistické totalitě.

Premiéra: 26. října 2023

Žánr: dobrodružný, historický, drama

Režie: Tomáš Mašín

Scénář: Marek Epstein

Hrají: Oskar Hes (Josef Mašín), Jan Nedbal (Ctirad Mašín), Adam Ernest (Milan Paumer), Tatiana Dyková Vilhelmová (Zdena Mašínová), Stefan Konarske (kapitán Koller), Antonín Mašek (Zbyněk Janata), Karolína Lea Nováková (Zdena Mašínová ml.), Matyáš Řezníček (Václav Švéda), Václav Neužil (Ctibor Novák), Matěj Hádek (Zbyněk Roušar), Karel Dobrý (plukovník StB), Alžběta Malá (Hanka), Petr Uhlík (Vladimír Hradec), Daniela Kolářová (babička Ema), Marián Mitaš (generál Josef Mašín)

Příběh

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce.

Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske).

Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři.

Připravil: Petr Slavík

Zdroj informací: Cinemart, Petr Slavík
Zdroj fotografií: Zuzana Panská
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků