Filmové novinky

Filmová premiéra: Jedna noc

Sbírání kytiček

Film vypráví příběh jedné osudové lásky, která právě v tuhle chvíli musí dokázat, že obstojí.

Žánr: Drama

Premiéra: 9. 5. 2024

Scénář: David Laňka

Režie: David Laňka

Hrají: Vanda Chaloupková, Adam Ernest, Pavlína Balner, Jan Nedbal, Štěpán Jacenko, Stanislav Aubrecht, Martin Cikán, Radim Jíra, Kamila Janovičová, Stanislava Jachnická, Tomáš Jirman a další

O filmu

Jenda noc je především příběhem osudové lásky bývalého úspěšného muzikanta Adama a jeho ženy Elišky. Ta se nelehkou finanční situaci mladého páru rozhodne řešit poskytováním erotických služeb přes internet. Jedné noci si ale její partner uvědomí, že takhle to dál nejde, a rozhodne se s tím něco udělat. I za cenu toho, že překročí zákon.

Společně už v životě zažili nejednu pernou chvilku. Navzdory tomu jsou stále spolu a starají se o desetiměsíčního syna Štěpána. Jenomže to, co se odehraje jedné noci, během které se příběh odehrává, představuje dosud nejtěžší zkoušku jejich společného života. Mají jedinou šanci odrazit se ode dna. Kam až jsou ochotni zajít?

To, co mě na scénáři zaujalo, bylo právě to, že se odehrává na omezené časové ploše, v průběhu jedné noci. Divák je doslova vhozen do života těch dvou. Na nás s Vandou bylo, aby uvěřil tomu, co mezi nimi je. Aby z gest a nenápadných doteků vyčetl, že ať se stane cokoliv, ti dva prostě budou stát při sobě,“ říká představitel Adama, herec Adam Ernest, který pro film dokonce společně s Danielem Šubrtem nahrál a nazpíval tři songy.

Když se Adam s Vandou setkali na kamerovkách, protože jsem si chtěl ověřit, jak chemie mezi nimi bude fungovat, bylo to doslova jako blesk z čistého nebe. Přestože se v to odpoledne viděli poprvé a neznali se, hned po první scéně bylo jasné, že tohle je přesně to, co hledám,“ popisuje režisér David Laňka a zve diváky do kina na odvážnou lovestory. Ta otevírá divácky atraktivní formou téma, o kterém se příliš nemluví, ale možná by mělo.

Připravila: Eva Albrechtová

Zdroj informací: Bontonfilm, Eva Albrechtová
Zdroj fotografií: Bontonfilm
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků