Filmové novinky

Filmová premiéra: Kdyby radši hořelo

Filmová komedie o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou v hlavních rolích.

Délka: 90 minut

Žánr: komedie

Premiéra: 16. června 2022

Režie: Adam Koloman Rybanský

Scénář: Adam Koloman Rybanský, Lukáš Csicsely

Hrají: Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Jiří Vymětal, Marek Pospíchal, Albert Čuba, Vladimír Škultéty a další

Příběh

Sbor hasičů jedné vesnice bude čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.

Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet, všem je ale jasné, že šlo o teroristický čin. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci. Náčelník hasičů a jeho zástupce jsou celoživotní přátelé, jsou jako otec a syn, mentor a jeho student. S ostatními hasiči se pouští do pátrání po pachateli a taky musí zajistit hladký průběh Velikonoc.

Pro náčelníka znamená celá situace nebývalou vzpruhu, stává se hrdinou okamžiku a pro celé okolí pak pevnou jistotou. Zato jeho zástupce trochu váhá, s ženou čekají dítě a on poprvé poznává, co to je mít přehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, jen moc věří tomu, co zjistí na internetu. Nakonec by snad i bylo lepší, kdyby radši hořelo.

Komedii Kdyby radši hořelo si do své sekce Panorama vybral prestižní filmový festival v Berlíně, kde se film představil pod anglickým názvem Somewhere Over the Chemtrails. Ten odkazuje na dezinformace o chemtrails, které jsou jedním z motivů filmu.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Bontonfilm
Zdroj fotografií: Bontonfilm

Diskuze: příspěvků