Filmové novinky

Filmová premiéra: Korzet

Mýtus císařovny Sissi, její legendární krása i rebelství přitahuje mnohé filmaře. Pro svůj druhý celovečerní film Korzet si ji vybrala i rakouská režisérka Marie Kreutzer. Spolu s lucemburskou herečkou Vicky Krieps dala vzniknout neotřelému snímku, který se na první habsburskou dámu dívá zcela novou optikou.

Premiéra: 9. února 2023

Žánr: drama, historický

Režie: Marei Kreutzer

Scénář: Marie Kreutzer

Hrají: Vicky Krieps, Colin Morgan, Finnegan Oldfield, Tamás Lengyel, Alma Hasun, Raphael von Barge

Příběh

Císařovna Sissi je módní ikonou a ztělesněním mladistvé krásy. Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny. Spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu.

Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě, kterému vévodí Vicky Krieps jako rebelující panovnice, jež se rozhodla vzít osud do vlastních rukou.

Film sbírá za své neotřelé ztvárnění historických reálií mimořádně pozitivní ohlasy. Magazín Variety o filmu hovoří jako o „roztomile drzém portrétu ženy, jež touží po svobodě za každou cenu,“ prestižní filmový plátek The Hollywood Reporter Korzet označuje „drze anachronický s použitím popových písní 21. století, nevybíraným jazykem a hrubými gesty.“

Představitelka Sissi a též jedna z producentek snímku Vicky Krieps sbírá spolu s filmem mnohá ocenění, mj. Cenu za nejlepší herečku v sekci Un Certain Regard na festivalu v Cannes či hlavní cenu na prestižním Londýnském filmovém festivalu.

Připravila: Beata Mrazíková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Aerofilms
Zdroj fotografií: Felix Vratný

Diskuze: příspěvků