Filmové novinky

Filmová premiéra: Matky

Dnes jde do kin hereckými hvězdami obsazená komedie o tom, jaké to opravdu je být v dnešní době mámou malých dětí a k tomu současně ženou, partnerkou a kamarádkou. Zkrátka, jak být matkou a nezbláznit se z toho.

Žánr: romantická komedie 

Režie: Vojtěch Moravec 

Scénář: Vanda Zaplatílková Hutařová, Sandra Nováková 

Hudba: Ondřej Brzobohatý 

Hrají: Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Gabriela Marcinková, Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka, Václav Neužil, Zuzana Mauréry, Viktor Preiss, Alena Mihulová, Ondřej Pavelka a další.

Čtyři nejlepší kamarádky jsou sebevědomé a chytré. Užívají si a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. K tomu se ale taky starají o děti, případně jsou těhotné. Sára (Hana Vagnerová) má hezký zadek. A tak ho začala fotit a žít ve světě sociálních sítí. Jako čerstvá matka si to celé představovala nějak jednodušší. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije tak trochu ve zlaté kleci. Její manžel workoholik (Jiří Langmajer) moc doma není. Není divu, že ji okouzlí mladý zpěvák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchodu s Kamilem (Václav Neužil). Nemá peníze a musí uživit dvě malé děti. Eliška (Gabriela Marcinková) je těhotná, má skvělého kluka (Štěpán Benoni), ale taky nesnesitelnou matku a nikdy nekončící nevolnosti.

Většina hlavních tvůrců i herců jsou rodiče, s jednou výjimkou. Tou je představitelka hlavní role Hana Vagnerová. „Kouzlo mojí role spočívá v tom, že si Sára všechno kolem mateřství nějak malovala a potom je docela překvapená, že realita je jiná,“ vysvětlila herečka. Další výraznou postavu ztvárnila Petra Hřebíčková. „Hedvika žije v obrovském domě, má vše, na co si vzpomene, ale chybí jí partner, který pořád pracuje. A ona je z toho už trochu zoufalá,“ popsala Hřebíčková. Přátelství se  nakonec ukáže být tím, co všem pomáhá nejvíc.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Bontonfilm
Foto: Bontonfilm


Diskuze: příspěvků