Filmové novinky

Filmová premiéra: Prázdniny s Broučkem

Sbírání kytiček

Letos se k moři pojede stylovým obytňákem! Natěšená foodblogerka Monika už si plánuje, jak z čerstvých ryb, kalamárů a krevet nakoupených na chorvatském trhu natočí speciální jadranskou epizodu, její manžel Honza se zase vidí na pláži s lahví oroseného piva, zatímco děti zabaví animační programy. Jenže sotva vyrazí, přichází jeden karambol za druhým. Jejich prázdniny ale nic nepřekazí!

Žánr: komedie

Premiéra: 18. dubna 2024

Režie: Jiří Matoušek

Hrají: Bára Poláková, Lukáš Příkazký, Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Pavel Nový, Marie Ludvíková, Patrik Děrgel a další

O filmu

Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyráží obytňákem do Chorvatska. A ne ledajakým! Nečekané dědictví jim přihraje karavan, jemuž se odjakživa říká Brouček. A Jadran se zdá být na dosah. Jenže na cestě je potká spousta překvapení i nečekaných zážitků, které v plánu vůbec neměli. V dalších rolích baví čerstvý držitel Českého lva Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Pavel Nový nebo Patrik Děrgel.

Ty’s vybral místo, kam pojedem‘, a já zas jak se tam dostanem‘,“ mrkne Bára Poláková alias foodblogerka Monika spiklenecky na svého manžela Honzu v podání Lukáše Příkazkého a odmítne zařadit zpátečku. Málo platné, že její nadšení nesdílí a na pláži v Chorvatsku by se rád ochlazoval orosenou plechovkou piva co nejdřív. Letos se pojede k moři obytňákem. A ne jen tak ledajakým, ale Broučkem! Prostě dovolená all exklusive. Anebo snad ne?

Neklimatizovaný červený obytňák připravil v parném létě horké chvilky nejen filmovým hrdinům, ale i samotný tvůrcům. „Tak jako ty největší filmové hvězdy byl i Brouček často svéhlavý a štáb se musel přizpůsobovat jeho náladám. Skoro bych řekl až vrtochům,“ říká pobaveně producent filmu Pavel Vácha. Ten stojí za filmy Párty Hárder, Kdyby radši hořelo nebo Přišla v noci. Posledně jmenovaná černá komedie má přitom na kontě tři Ceny české filmové kritiky včetně té pro nejlepší film. Snímek také proměnil dvě z osmi nominací na cenu Českého lva. Získal ocenění za režii a nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

Chtěl jsem natočit ryze českou komedii pro celou rodinu. Film, ve kterém se každý divák v jedné z postav snadno pozná. A bude je s chutí sledovat nejen v létě, ale i když bude venku třeba mrznout,“ říká režisér Jiří Matoušek.

Známe se s Jirkou a Pavlem několik let, proto jsem měla radost, když mi zavolali a nabídli mi hlavní roli Moniky. Společně jsme si povídali o scénáři, navíc štáb byl plný jejich kamarádů, takže na natáčení vládla pohoda a klid. A ve mně to probudilo vzpomínky na dětství. My jsme s našima vyrazili na dovolenou karavanem hned po revoluci a bylo to obrovské dobrodružství. Ještě si pamatuju střípky z té cesty,“ popisuje pocity z natáčení Bára Poláková.

Připravil: Lukáš Vedral

Zdroj informací: Bontonfilm, Lukáš Vedral
Zdroj fotografií: Bontonfilm
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků