Filmové novinky

Filmová premiéra: Řekni to psem

Pejskařská komedie Řekni to psem vstoupí do kin 7. července. Dita místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí?

Žánr: komedie

Režie: Robert Sedláček

Scénář: Irena Obermannová

Hrají: Berenika Kohoutová, Štěpán Benoni, Hana Vágnerová, Táňa Medvecká, Jiří Lábus, Igor Orozovič, Veronika Žilková, Marian Roden

Příběh

Dita (Berenika Kohoutová) je mladá holka, žije se sympatickým Filipem (Igor Orozovič) a pracuje pro svou nejlepší kamarádku Gábinu (Hana Vágnerová). Jenže tato idylka najednou skončí. Od partnera místo vytouženého miminka dostane border kolii. Jenže Filipovi nějak uniklo, že se Dita psů bojí. Navíc jí celá pejskařská komunita připadá směšná. A od Filipa nakonec dostává nejen psa, ale i kopačky. Filip ji totiž opouští s klasickými výmluvami, že ještě není na vážný vztah připraven, že se ještě hledá.

A tak opuštěnou Ditu čekají nemalé lapálie se psem. K nim se přidá i zrada od Gábiny a s tím spojená ztráta práce. Prostě je najednou všechno špatně. Aby toho nebylo málo, rozhodne se Ditina matka (Veronika Žilková), že jí najde nového a lepšího partnera. Naštěstí se Dita proti svému očekávání sblíží nejen se svým psem, ale i s dalšími pejskaři. Od propagátorky psích hřišť paní Voráčkové (Táňa Medvecká), přes bývalého barového pianistu pana Drnce (Jiří Lábus), až k Petrovi (Štěpán Benoni), ze kterého se nakonec možná vyklube i něco více než jen její zdánlivě podivínský soused, který má také border kolii.

Autorka scénáře, spisovatelka Irena Obermannová, film přibližuje slovy: „Řekni to psem je film o nás všech, nevidím to jako film o pejskařích nebo jenom pro pejskaře. Ostatně já sama psa nemám. Je příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci. V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řekne jejich pes.“

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Karel Cudlín

Diskuze: příspěvků