Filmové novinky

Filmová premiéra: Vánoční příběh

Máte o svátcích rádi filmy s vánoční tématikou? Ve čtvrtek jde do kin komedie režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové Vánoční příběh, v níž se setkává celá plejáda hereckých hvězd.

Žánr: Komedie

Scénář: Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek

Režie: Irena Pavlásková

Hrají: Jana Plodková, Hynek Čermák, Sára Sandeva, Jan Nedbal, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jitka Sedláčková, Anna Fialová, Pavla Beretová, Albert Čuba, Máša Málková, Karel Roden, Jiřina Bohdalová, Pavel Kříž, Jana Bernášková, Darija Pavlovičová, Jaroslav Plesl, Vladimír Polívka, Veronika Žilková, Václav Neužil a další.

Příběh:

Příběh se odehrává během Štědrého dne, kdy se hrdinové potkávají s rodinnými příslušníky, ale i zcela náhodně s lidmi, kteří jim ovlivní život. Společně pak prožijí, občas i neplánovaně, neuvěřitelnou vánoční jízdu.

Karla Rodena coby barvitou postavu poněkud prostořekého politika čeká den plný „pravdy“, a jeho matku Jiřinu Bohdalovou, šaramantní herečku, příjezd jejího francouzského přítele. Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, a mladá rozhlasová technička alias Anna Fialová jistým nedopatřením spustí lavinu nečekaných událostí, kterou napraví až setkání s mladým doktorem Vladimírem Polívkou.

Své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila, Sáry Sandevy, Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže či Pavly Beretové. Ojedinělým tento film činí i role, kterou ztvárnil francouzský herec Pierre Richard, nebo to, že se poprvé po třiceti letech postavilo před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Cinemart
Zdroj fotografií: Cinemart

Diskuze: příspěvků