Filmové novinky

Filmová premiéra: Víkendoví rebelové

Do kin míří dojemná a vtipná komedie Víkendoví rebelové. Je inspirovaná skutečným příběhem rodičů, kteří se cítí rozpolceni nároky na práci a rodinný život.

Žánr: komedie

Režie: Marc Rothemund

Scénář: Richard Kropf

Hrají: Florian David Fitz, Cecilio Andresen, Aylin Tezel, Ilknur Boyraz, Joachim Król, Milena Dreissig, Leslie Malton, Tilo Nest a další.

Příběh

Desetiletý Jason ve škole tak úplně nezapadá mezi ostatní, protože má poruchu autistického spektra. Přestože je vysoce inteligentní, hrozí, že bude muset přestoupit do speciální školy. Jeho rodiče hodlají udělat cokoliv, aby k tomu nedošlo.

A to cokoliv je pomoci splnit Jasonovi jeho velké přání. Chlapec se rozhodl, že si konečně vybere fotbalový klub, kterému by mohl fandit. Mezi otcem a synem vznikne nečekaná dohoda. Táta mu pomůže najít dokonalý fotbalový tým, když se Jason bude ve třídě snažit dělat co nejméně problémů.

Celá věc má ale jeden háček. Jasonova kritéria pro výběr klubu jsou velmi specifická a přísná: nesmí mít hloupého maskota, musí smýšlet ekologicky, mít bezbariérové toalety, žádné nacisty mezi fanoušky, hráči nesmí nosit boty, které jsou příliš barevné a mnoho dalšího. A navíc… Než se Jason rozhodne, musí vidět všechny týmy, bez ohledu na to, v jaké lize hrají, hrát naživo.

Zkušený režisér Marc Rothemund, který si vysloužil přízeň diváků již svými předchozími filmy Spolu to dáme a Rande naslepo, znovu skóruje, tentokrát s dobrodružstvím pro celou rodinu.

Připravila: Jana Šafářová

Zdroj informací: Bioscop, Jana Šafářová
Zdroj fotografií: Bioscop
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků