Cestování

Hledáte vhodný hotel pro dovolenou?

Sbírání kytiček

Plánovat delší chvíle oddechu, které si dopřáváme jednou dvakrát do roka, se určitě vyplatí. Důležitá je nejen volba správné destinace, ale místa, kde budete bydlet.

Máte-li rádi dovolenou „na jistotu“, pak si zřejmě objednáte zájezd u některé cestovní kanceláře. Ovšem i v tomto případě je dobré předem si ověřit, v jakém hotelu byste měli bydlet. A pokud vám dané nabídky nevyhovují, pak zvažte, zda nebude lépe zajistit si svůj pobyt sami.

Hotel hledejte na internetu

Nejlepším doporučením jsou jistě dobré zkušenosti někoho, kdo už v daném hotelu pobýval. Poptejte se svých přátel a známých, a pokud ani od nich nezískáte spolehlivý tip, pak si „svůj“ hotel vyberte na internetu. Hodně napoví recenze od samotných klientů, které najdete na tomto odkaze. Přestože každý z nás má jiné priority, tímto způsobem je přece jen možné odhadnout, jak to bude v konkrétním hotelu vypadat, a s čím můžete počítat. Kvalitní služby, dobře vybavené pokoje, ochotný personál a chutné pokrmy jsou základem.

Co přispívá ke komfortnímu ubytování?

Samozřejmě ne všechny pokoje jsou stejně zařízené, poptejte se tedy, zda v nabídce daného hotelu je i to, co požadujete. Někdo se neobejde bez televizoru či internetového připojení, další uvítá minibar, praktický je rovněž trezor přímo na pokoji a podobně.
A protože na dovolenou mnohdy vyjíždíme v létě, ověřte si rovněž, zda jste si vybrali ubytování s klimatizací. Ač se zdá, že klimatizovaný pokoj je dnes už standardem, neplatí to vždy. Přitom klimatizační jednotky v současnosti nepředstavují žádný luxus, vždyť si je lidé běžně pořizují i do svých domovů. Ostatně třeba právě vy po návratu z dovolené zvážíte, zda už není čas nechat si instalovat praktickou klimatizaci také do svého příbytku.

Čistota je základ

Co ještě čekáme od dobrého hotelu? Není to jen řada doplňkových služeb, jako například masáže, internetová místnost a podobně, ale také skutečně kvalitní úklidové služby. Mezi ně patří i taková zdánlivá drobnost, jako je výměna ručníků nebo ložního prádla. Koupelny vybavené ručníky by měly být samozřejmostí snad v každém hotelu. Ne všude se však výměna odehrává pravidelně, ovšem za nepsaný signál výměny se v řadě hotelů považuje to, když špinavý ručník ponecháte ležet na zemi. Je to sice maličkost ale i ta přispívá k příjemnému dovolenkovému pobytu. Užijte si ho v klidu a ve zdraví!


Připravila: redakce
Foto: SXC
23. 4. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků