Hobby

Horoskop na leden 2015

Sbírání kytiček

Lednu vládne znamení Kozoroha. Jde o znamení zemské, které má všeobecný vliv na kariéru a životní vzestup. Jeho vládcem je Saturn. Dává ambiciózní a cílevědomou povahu. Člověk pod jeho vládou touží po uznání, myslí dlouhodobě, je spolehlivý a dokáže se pro své cíle ledasčeho zříct.

Beran

Pozor na neklid a podrážděnost, milí Berani. Mars, který nyní prochází znamením Vodnáře, bude začátkem měsíce přijímat negativní aspekt od Jupitera. Od 5. ledna bude navíc v negativním aspektu od Saturna a teprve začne to pořádné hektické období. V pracovní sféře budete muset řešit situaci, se kterou jste nepočítali a v osobním životě budete mít pocit, že se všechno spiklo proti vám. Zbytečně se nerozčilujte a raději se nad vším povzneste.


Býk

Od 4. až do 25. ledna se můžete těšit na skvělé období. Čeká vás úspěch nejen na poli lásky. Venuše vstoupí do znamení Vodnáře a posílena Saturnem vám dopřeje i štěstí i ve hře. Po delší době si budete moci dovolit jistý přepych, a to nejen po finanční stránce, ale i z hlediska práce. Nikdo po vás nebude vyžadovat náročnější úkoly. Ovšem pozor. Až do 20. ledna, kdy bude silně obsazené znamení Kozoroha, musíte být trpěliví a odpovědní.


Blíženci

První lednové dny se díky vstupu Merkura do Vodnáře v práci opravdu blýsknete. Budete se snažit aplikovat nové, nevyzkoušené koncepce, které by se daly co nejefektivněji uplatnit ve vašem oboru, což zejména nadřízení ocení. Radujte se z úspěchů a poučte se z nezdarů. Saturn bude v tomto roce v dynamickém postavení a vybízí vás, abyste se nevyhýbali překážkám, neutíkali před zodpovědností a akceptovali limity.


Rak

Rok 2015, především jeho první polovina, bude v mnoha ohledech náročný, ale také přinese mnoho zajímavých příležitostí. Chcete-li jich využít, měli byste být dobře připraveni. Inspiraci můžete očekávat zejména od příznivě nakloněného Neptuna a energii vám pro změnu dodá dobře postavený Mars. Nebojte se udělat krok do neznáma. Projděte si své plány, zjistěte, které jsou stále platné, a vytvořte si nové, zejména intelektuální, cíle.


Lev

První tři lednové týdny bude Slunce procházet znamením Kozoroha. To je ideální postavení pro plánování, organizování, detailní a rutinní práci. Zaměstnávat vás teď budou především finance. Neznamená to ale, že byste měli šetřit. Venuše ve znamení Vodnáře a Jupiter ve vašem znamení ovšem vyžadují pečlivou volbu možných investic. Pokud nejste spokojeni s výší svých příjmů, pak popřemýšlejte o nových aktivitách, které by mohly přinést další zdroje.


Panna

Pokud jste vstoupili do nového roku s tím, že chcete udělat ve svém životě změnu, pak počkejte na úplněk, který nastane 5. ledna ve znamení Raka, a hurá do toho. Čas ale budete mít jen do 21. ledna, kdy se Merkur, planeta komunikace, dostane do zpětného chodu. Poté může dojít ke zdržení různých záležitostí. Mars přejde 12. ledna do protilehlého znamení Ryb, což není příliš vhodné postavení pro náročnější akce. Úroveň vaší energie bude v tuto dobu kolísat.


Váhy

Leden bude o nalezení rovnováhy mezi uspokojením osobních potřeb a naplňováním požadavků druhých lidí. Slunce i Jupiter budou v druhé polovině měsíce stát na vaší straně a dopřejí vám opravdu harmonické období. Zejména okolo 8. ledna, kdy se Merkur dostane do přímého spojení s Venuší a bude příznivě aspektován Saturnem, dosáhnete spokojenosti v mnoha oblastech vašeho života. V tuto dobu byste se mohli seznámit s někým opravdu výjimečným.


Štír

Venuše bude po většinu ledna procházet znamením Vodnáře. Co to pro vás znamená? Zadaní Štíři by mohli pociťovat potřebu větší volnosti. Lásky a milostná dobrodružství budou v popředí celého dění. Je to dobrý čas k vymezení určité vlastní nezávislosti v rámci partnerství, aniž by tím vztah utrpěl. V tuto dobu můžete potkat důležitou osobu, která ovlivní v mnoha ohledech váš život. Nezadaní by měli proto otevřít oči a najít konečně svou lásku.


Střelec

Jupiter, vaše vládnoucí planeta, nabral 8. prosince zpětný chod a zůstane tak až do počátku dubna letošního roku. V této době byste neměli zbytečně riskovat, utrácet a slibovat, co nemůžete s jistotou splnit. Také nezačínejte žádné projekty s výjimkou studia. Je-li ve vašem životě někdo, kdo pro vás kdysi hodně znamenal a nyní už se z nějakého důvodu nestýkáte, zkuste ho znovu kontaktovat. Vaše setkání může znamenat zásadní zlom v tomto roce.


Kozoroh

Přestaňte se obávat, zda všechno děláte perfektně a ke spokojenosti druhých. Žijte podle svých představ. Do 20. ledna prochází Slunce vaším znamením. Půjde o období expanze, kdy si můžete dovolit bez obav riskovat. Po 20. lednu, kdy se Slunce přesune do znamení Vodnáře, buďte opatrní při zacházení s penězi. Vyhněte se spekulativním investicím a sázkám a raději se držte při zemi. Se změnou konstelací se patrně změní i vaše priority.


Vodnář

Protože budete mít v lednu k dispozici více energie a nebude vám chybět nadšení, budete výkonnější než druzí. Aktivity, kde prokážete zodpovědnost, smysl pro povinnost, vytrvalost a dobrou organizovanost, mají velkou šanci na úspěch. Ke konci ledna přejde Slunce do vašeho znamení a navíc proběhne 20. ledna novoluní ve vašem znamení. Nastane tak třicetidenní období zázraků, které byste neměli promarnit. Planety vám poskytnou chuť začít něco nového.


Ryby

V lednu vás čeká díky vlivu Pluta zásadní životní rozhodnutí a nasměrování. Mars, planeta aktivity, se přesune do Ryb a budete v jednom kole. V době, kdy bude Mars přecházet přes Neptuna, bude důležité, abyste sundali růžové brýle a prověřili jste řádně všechny smlouvy a dokumenty. Lákají-li vás slevy v obchodech, pak si dvakrát rozmyslete, zda všechny ty věci opravdu potřebujete. Planetární postavení totiž naznačuje, že byste mohli tratit.


Justin Timberlake – 31. 1. 1981

Přestože letos oslaví teprve 34. narozeniny, stihl si už zpěvák Justin Timberlake splnit všechny své sny. Po úspěšném startu ve skupině ´N Sync se mu daří i na sólové dráze. Stačil už natočit duet s Madonnou, Beyoncé, Timbalandem nebo Rihannou, zahrál si v několika filmech, propůjčil hlas postavám ve filmech Shrek a Méďa Béďa, stihl se oženit se svou dlouholetou přítelkyni, herečkou Jessicou Biel a co víc, už brzy očekávají narození jejich prvního společeného potomka. Co víc si přát.

 

Připravila: Katka
Foto: iStock
1. 1. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků