Hobby

Horoskop na prosinec 2014

Sbírání kytiček

Měsíc prosinec ovládá Střelec. Jde o znamení pohyblivé, ohnivé a cholerické. Má všeobecný vliv na duchovní kvality člověka, vyšší vzdělání a vzdálené cesty. Jeho vládcem je Jupiter. Člověk ve znamení Střelce je aktivní, přímý a nabitý vnitřní energií, která mu pomáhá získat si spoustu přátel. Při poškození může být také roztržitý a povrchní.

Beran

Planeta Venuše se v prosinci pohybuje znamením Střelce a vytváří příznivý aspekt k vašemu znamení. Jste-li již v pevném svazku, pak si dávejte pozor na flirtování. Mohli byste si přivodit zbytečné potíže. Pokud jste svou lásku ještě nenašli, pak byste se mohli právě v tomto měsíci zamilovat. Kolem 20. prosince na vás dolehne předvánoční stres a v menší intenzitě bude přetrvávat až do konce roku. Snažte se zejména pracovní věci vyřešit ještě před vánočními svátky.


Býk

Období Vánoc obvykle prožíváte v klidu a těšíte se v kruhu rodinném se svými nejbližšími. Letos ale kolem 11. prosince vstoupí do znamení Kozoroha Venuše a na povrch se dostane vaše vážnější stránka. Navenek budete působit citově vzdáleným a chladným dojmem. V druhé polovině měsíce se Venuše dostane do negativního spojení s Uranem. Budete velmi lehkomyslní a svou vlastní neobratností se můžete snadno dostat do finančních potíží.


Blíženci

Nezadaní Blíženci pozor! Letošní Vánoce možná nebudete trávit sami. Slunce i Jupiter budou v první polovině měsíce na vaší straně a dopřejí vám opravdu harmonické období. Zejména kolem 8. listopadu, kdy se Merkur dostane do přímého spojení se Sluncem a bude příznivě aspektován Jupiterem i Uranem, dosáhnete spokojenosti v mnoha oblastech vašeho života. Právě v tuto dobu byste se mohli seznámit s někým výjimečným. Tak mějte oči otevřené.


Rak

Podobně jako pro mnoho dalších znamení, bude i pro vás příznivější první polovina měsíce. Už z povahy znamení budete pociťovat větší emocionalitu, ochranitelskost a smysl pro rodinu než ostatní znamení, což lunární fáze v druhé polovině měsíce ještě prohloubí. Bude pro vás důležitá stabilita, a to jak ve vztazích, tak i v pracovních záležitostech. Merkur prochází znamením Střelce a dodá vám značnou svobodomyslnost v jednání. Pozor na prostořekost a přehnanou tvrdohlavost.


Lev

V pracovní oblasti naplno pocítíte příznivý vliv Uranu, Jupiteru i Merkuru. Bude se vám velmi dařit. Pokud jste dokončili nějaký projekt, budete za něj s velkou pravděpodobností dobře finančně ohodnoceni. Slunce prochází znamením Střelce a bude přijímat jen samé dobré aspekty. Vánoční svátky prožijete v poklidu a bez zbytečných stresů, možné zkřížení plánů může přijít až s koncem roku. Pokud plánujete cestovat, zařiďte si všechno včas.


Panna

Merkur se kolem 8. prosince dostane do spojení se Sluncem a navíc bude výborně aspektován Jupiterem i Uranem. Zabývejte se činnostmi, které vám přinášejí radost. Naplánujte si návštěvu divadla, kina nebo koncertu a věnujte se svým přátelům. Nové vztahy, které tento měsíc navážete, vás mohou posunout ve stávajících aktivitách, nebo je dokonce pomohou dokončit. Pozor si dejte jen na svůj přehnaný perfekcionismus. Pokud nestihnete před svátky uklidit, svět se kvůli tomu nezboří.


Váhy

Prosincové planetární postavení ukazuje na silné emoce, milé Váhy. Jste-li v pevném svazku, pak by Venuše ozářená Jupiterem a poté i Neptunem mohla přinést novou vášeň do vašeho intimního života. O mírný rozruch se po 8. prosinci postará především Mars. Připravte se na to, že vás bude brzdit nerozhodnost, která je pro toto postavení tak typická. Dostanete-li pozvání na vánoční večírek, v žádném případě ho neodmítejte. Nejste-li zadaní, mohl by se ve vašem životě objevit někdo nový.


Štír

Máte-li nějaké resty, které je potřeba ještě před koncem roku dodělat, máte šanci do 23. prosince. Poté planeta zodpovědnosti Saturn opustí vaše znamení a přesune do znamení Střelce. Soustředění, vytrvalost a pečlivé sledování podrobností budou značně omezené. S koncem měsíce můžete pocítit negativní vliv Uranu k vašemu vládci Plutu. Mnoho věcí nemusí jít přesně tak, jak byste chtěli. Buďte na sebe opatrní především při sportování a jízdě autem a zbytečně také nikoho neprovokujte.


Střelec

Kolem 23. listopadu vstoupí Saturn do vašeho znamení a po nějakou dobu před vás bude stavět situace, které vás zrovna příliš nepotěší. Můžete si být ale jisti, že to dělá jen pro vaše dobro. K životním výzvám je třeba stavět se čelem. Stanovte si nový cíl, kterého byste chtěli v příštím roce dosáhnout. Budete mít spoustu energie, proto se pusťte do všeho, co vás napadne. Jupiter vás podpoří ve všech dlouhodobých plánech. A vůbec nevadí, když zariskujete. V tomto případě platí, kdo riskuje, vyhraje.


Kozoroh

Tento rok pro vás nebyl jednoduchý. Prošli jste si mnoha těžkými zkouškami a jasně jste si uvědomili, jakou cestou se chcete do budoucna vydat. Bohužel ani teď ještě nebudete mít klid. Po planetě Venuši vstoupí do vašeho znamení postupně i Merkur a Slunce a vlivem negativně aspektovaného Uranu způsobí spíše zmatky než poklidné období. Nabrali jste si toho příliš mnoho a začíná vám to přerůstat přes hlavu. Zvolněte tempo, nebo si přivodíte zdravotní problémy.


Vodnář

Vlivem Marsu ve vašem znamení, který bude v příznivém aspektu nejprve k Saturnu a poté také k Uranu, u vás postupně zesílí touha dominovat. To by mohlo vést k netaktnímu jednání. Dávejte si na to pozor. Jestli jste si mysleli, že máte těžké období už definitivně za sebou, tak věřte, že tomu tak není. Musíte si projít ještě mnohem delší cestou, aby si uvědomili, co jste měli a ztratili. Uklidnit vás může to, že se vaše současná snaha v budoucích letech vyplatí.


Ryby

Čeká vás poměrně klidný měsíc bez zbytečných hádek a komplikací. Doma se budete cítit v bezpečí, dokonce si najdete čas věnovat se svým koníčkům. Neptun bude v příznivém postavení nejprve s Venuší a pak i Merkurem a Sluncem, což zaručí, že se vám vyplní všechna vaše přání. S koncem roku vás přepadne jistá nostalgie, ale nezoufejte. Výborným prostředkem, jak se v tomto období zbavit negativních emocí, je dobročinnost. Věnujte svůj čas nebo peníze méně šťastným lidem. Váš dobrý skutek se vám vrátí.


Brad Pitt – 18. 12. 1963

Idol mnoha žen všech věkových kategorií a také manžel jedné z nejkrásnějších hereček světa Angeliny Jolie oslaví letos už své jednapadesáté narozeniny. Přitom nelze říct, že by ztratil něco ze svého sexappealu a fanynky mu rády odpustí i to, že se občas na veřejnosti objeví zarostlý jako bezdomovec. Brad Pitt zkrátka ví, jak zaujmout. A to nejenom v osobním životě, ale i na plátně. V současné době ho můžeme obdivovat ve filmu Davida Ayera Železná srdce a na příští rok chystá další dva dramatické snímky, při tom v jednom se objeví společně s Angelinou Jolie.

Připravila: Lucie
Foto: iStock
1. 12. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků