Hobby

Horoskop na říjen 2014

Sbírání kytiček

Říjen ovládá znamení Vah. Jde o znamení vzdušné, které má velký vliv na lásku, manželství a veřejné postavení. Jeho vládcem je Venuše. Člověku dává veselost, laskavost a smysl pro pořádek, ale také málo sebedůvěry a nerozhodnost.

Beran

V současné době prochází váš vládce Mars znamením Střelce, kde se dostává do postavení, kdy dává člověku touhy po vysokých cílech. V tuto dobu se můžete snadno pro něco nadchnout, ovšem výsledek se vůbec nemusí dostavit. Ovšem pozor! Vzhledem k tomu, že je Mars dobře aspektován Jupiterem i Uranem, můžete očekávat pozitivní vliv. Ať už půjde o pracovní záležitosti, nebo ty soukromé, bude se vám dařit.

Býk

Nepříznivé postavení Pluta a Uranu k vaší vládkyni Venuši, jež bude trvat až do 14. října, může způsobit ve vašem současném vztahu řadu komplikací. Dokonce se připravte i na to, že může dojít k rozchodu. Ustojíte-li ovšem toto období, můžete si být jisti, že váš vztah už jen tak něco nenaruší. V polovině října se Venuše dostane do kontaktu se Sluncem a nabije vás novou energií. Pokud jste tento rok ještě nebyli nikde na dovolené, teď je ten správný čas.

Blíženci

Je před vámi období, kdy se rozhodně nevyplatí uspěchat jakoukoli záležitost. Od 4. až do 24. října bude Merkur ve zpětném chodu. Co to pro vás znamená? Rozhodně nepodepisujte žádné důležité smlouvy ani nedělejte důležitá rozhodnutí. Budete-li kritizovat druhé, pak se sami můžete ocitnout v jejich hledáčku a nebude to rozhodně příjemné. Kolem 8. října bude navíc Luna ve znamení Berana, kde nastane i úplněk. To by mohlo přinést neklid a špatné spaní.

Rak

Nebojte se prozkoumat nová teritoria, vezměte život do svých rukou a zariskujte. Od 20. října vám bude přát štěstí. Rutinu každodenních povinností přerušte a začněte dělat věci jiným způsobem. Vyplatí se vám to. Planetární postavení vám bude díky pozitivně orientovanému Neptunu a později i Venuši a Slunci zvyšovat energii a pomůže vám při sebeprosazování. Ve svém jednání budete přesvědčiví a rázní a lidé vám jen tak něco neodmítnou.

Lev

Především druhá polovina měsíce, kdy se Venuše se Sluncem dostane do příznivého postavení s Neptunem, bude výborným časem pro urovnání konfliktů v partnerských, pracovních i rodinných vztazích. Uspořádejte proto večírek u vás doma či pozvěte své přátele, kolegy z práce nebo obchodní partnery na večeři do restaurace. Názory druhých a nové kontakty vám budou nápomocné. Proto nevynechejte žádnou příležitost ke společenským setkáním.

Panna

Uran, který je v těchto dnech v opozici k Venuši ve Vahách přináší do vašeho života napětí a neklid. Merkur je k tomu navíc ve zpětném chodu, což vám na náladě nepřidá. K postupnému zklidnění by mělo začít docházet až kolem 26. října, kdy se Venuše se Sluncem přesunou do znamení Štíra. Důvodem vaší nespokojenosti bude pravděpodobně nedostatek obdivu a nevděk vašeho okolí. Nemusíte se přece upracovat, aby vás druzí měli rádi.

Váhy

Pokud jste změny ve svém životě neudělali doteď sami a dobrovolně, pak je jasné, že vás k tomu tento měsíc vnější okolnosti přinutí. Postavení Uranu a Pluta ukazuje na změny, které mohou být dokonce pro někoho i osudové. Slunce, Merkur i Venuše procházejí vaším znamením a staví před vás mnoho příležitostí. Teď je jen na vás, zda je dokážete využít ke svému prospěchu. Najděte si čas na získávání nových znalostí a dovedností, vrhněte se na studium.

Štír

Negativní vliv Jupitera k Saturnu, který prochází vaším znamením, může za to, že se cítíte nedoceněni. Pro své nejbližší děláte maximum, a přesto to není dostatečné. V práci je tomu patrně obdobně. Pokud se objeví negativní emoce, snažte se s nimi pracovat a nejednejte ukvapeně. Merkur je ve zpětném chodu, a tak by se mohlo snadno stát, že cokoli uděláte, abyste situaci vylepšili, může vést naopak k horšímu. Situace se změní po 26. říjnu.

Střelec

Přichází období, na které jste dlouho čekali. Mars prochází vaším znamením a je příznivě aspektován hned dvěma planetami, a to Jupiterem a Uranem. Ať už se věnujete čemukoli, všechny změny, které teď ve vašem životě nastanou, povedou správným směrem. Pokud budete velkorysí a budete druhým pomáhat, budete přitahovat více šťastných náhod. V tyto dny se zaměřte na oblast majetku a financí a nenechte si ujít žádnou příležitost ke společenským setkáním.

Kozoroh

Saturn ani Pluto, který prochází vaším znamením, nebudou tento měsíc v příliš dobré aspektaci. Snažte se potlačit své vlastní ego, nepropadejte špatným náladám a myslete více na druhé než sami na sebe. Bude to těžké, ale vy to zvládnete. V tomto měsíci se patrně objeví nečekané příležitosti, nové pracovní možnosti a také zajímavé zprávy. Buďte proto otevření debatám s ostatními a snažte se zůstat disciplinovaní.

Vodnář

Retrográdní Uran v Beranu a retrográdní Merkur ve Vahách by mohly přinést potíže a neshody do partnerských vztahů. Pokud se něco neděje dle vašich představ, pak bude třeba změnit chování a hlavně myšlení. Uvědomte si, že nemáte vždy pravdu a stejně jako ostatní se dopouštíte mnoha chyb. Pokud si zrovna neužíváte volna, pak se zaměřte na věci spojené s obchodováním a vyjednáváním. Budete přesvědčiví a lehce si druhé získáte na svou stranu.

Ryby

Do vašeho partnerského života zavane nový svěží vítr. Mars a Jupiter vytvářejí tento měsíc výborný aspekt k Uranu, stejně jako Merkur k vašemu vládci Neptunu, což je pro vás velmi dobrá zpráva. Jste-li již v pevném svazku, pak patrně v této době pocítíte větší potřebu volnosti. Dávejte si jen pozor, aby vás flirtování nepřivedlo do potíží. Pokud ještě nejste zadaní, je vysoce pravděpodobné, že potkáte někoho netradičního, kdo vás zaujme svým nekonvenčním chováním.


Ryan Reynolds – 23. 10. 1976 (38 let)

Hollywoodský krasavec, o kterého se ještě donedávna praly ženy z celého světa, s přibývajícími léty neztrácí nic na své oblíbenosti, postupně se ale k překvapení všech začíná usazovat. A to i přesto, že ještě nedávno tvrdil, že mu jedno manželství s herečkou Scarlett Johansson stačilo a teď si chce užívat. Poté, co se ale seznámil s oblíbenou Gossip Girl, herečkou Blake Lively, názor změnil a 9. 9. 2012 si ji vzal za manželku. Teď už má prý jen jediné přání. Rád by si do čtyřiceti ještě pořídil svého prvního poto.

Připravila: Lucie
Foto: iStock
1. 10. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků