Hobby

Horoskop na srpen

Sbírání kytiček

V srpnu přebírá vládu královské znamení Lva. Jde o znamení ohnivé, pevné a povahou cholerické, které má velký vliv na lásku, potomstvo a úspěch. Symbolizuje odvahu a věrnost, ale také pýchu a hněv.

Beran

Bohužel pro vás začíná nepříliš šťastné období. Jupiter se minulý měsíc přesunul do znamení Lva a negativně aspektuje vašeho vládce Marse, který se nachází ve Štíru. V první polovině měsíce se celou situaci bude snažit zjednodušit Neptun, a to tím, že vám bude nasazovat růžové brýle. V druhé polovině na vás ale dopadne tvrdá realita. Konstelace se projeví jako přehánění, arogance, dramatizování situace a pocit, že si automaticky zasloužíte obdiv

Býk 

Od 11. srpna bude Venuše procházet znamením Lva. Tady je hravá a poskytuje člověku rozmanitost osobnosti. Vzhledem k tomu, že se navíc 17. srpna setká s Jupiterem, očekávejte velmi příznivé období. Kolo osudu se otáčí a konstelace ukazují na příznivé okolnosti. Nic ale nedostanete zadarmo. Musíte se přičinit. Ovšem pozor! Nikdo nebude obdivovat domýšlivé a sebestředné chování. Planetární postavení bude nakloněno nakupování a návštěvám koncertů. Využijte toho.

Blíženci

Nastává doba, kdy můžete všem okolo vás ukázat, co ve vás je. Astrální kombinace jsou nakloněny studiu, získávání nových informací a výzkumu. V tomto období věnujte svou pozornost i penězům. Je důležité, abyste si udělali pořádek ve svých příjmech, výdajích a identifikovali a eliminovali zbytečné náklady. Ujasněte si, které výdaje jsou nezbytně nutné a které nepotřebujete. Přispěje to ke klidnějšímu spaní.

Rak

Do 11. srpna se snažte využít příznivý vliv Venuše, která poté přejde do vedlejšího znamení Lva. Rozhodně neodmítejte pozvání do společnosti a běžte se bavit. Pokud při tom potkáte nové lidi, jen dobře pro vás. Pro druhé se můžete snadno stát zdrojem inspirace a motivace. To, jak zvládáte svůj život a obtížné situace, jim může pomoci při rozhodování a řešení problémů. V druhé polovině srpna se držte více zpátky, neriskujte a neprovokujte. Mohli byste udělat něco nerozumného.

Lev

Jupiter, planeta expanze a růstu, nyní prochází společně se Sluncem vaším znamením. To vám zvyšuje energii a sebevědomí. Na tenhle měsíc jste čekali hodně dlouho, milí Lvi. Do pohybu se dá spousta věcí, až vás zvyšující se tempo možná zaskočí. Začne se dařit různým aktivitám a činnostem, které jste doposud z různých důvodů odkládali a vy se budete moci naplno realizovat. Příznivá doba vás čeká zejména kolem 18. srpna, kdy se Jupiter dostane do spojení s Venuší.

Panna

Merkur bude po většinu měsíce v domovském znamení, což by vám mělo naplno vyhovovat. Komunikace bude přímá, rychlá a schůzky krátké a efektivní. Teď je vhodný čas myslet ve velkém a připravovat nové plány. Konstelace přejí studiu, získávání nových znalostí a dovedností. Prosazujte se. Nenechte si ujít jedinou příležitost, kde byste byli vidět a slyšet. 23. srpna vstoupí navíc do vašeho znamení Slunce a odmění vás za vaši píli a ochotu pomáhat druhým.

Váhy

Tento měsíc věnujte pozornost svému zdraví. Venuše a Jupiter ve Lvu se vám budou snažit dopřát jen to nejlepší, zejména co se stravování týče. Pro vaši postavu by to ale mohlo mít katastrofální následky. Patrně budete mít větší chuť na sladké a kila půjdou rychle nahoru. Opatrní buďte také při konzumaci alkoholu. Ten se z vašeho těla bude špatně odbourávat. V srpnu budou náchylnější k onemocnění především játra, žaludek, prsa a srdce.

Štír

Mars v těsném spojení se Saturnem, navíc špatně aspektován Venuší a Jupiterem ukazuje na potíže a hádky s nejbližšími. Dávejte si velký pozor na impulzivní jednání. Teď bude záležet především na vás, kam celou situaci necháte zajít. Zbytečně neriskujte, a to zejména při jízdě autem či sportování. Mohlo by dojít k nehodám. Opatrní buďte také při manipulaci s ohněm. Přece nechcete strávit druhou polovinu prázdnin doma v posteli.

Střelec

Toužíte se vdát, založit rodinu, nebo byste jen rádi změnili image? Udělejte to právě teď! Minulý měsíc se Jupiter přesunul do spřáteleného znamení Lva a v srpnu se k němu připojí také Venuše. Můžete tak očekávat hned dvojitou porci štěstí. Nic vám tedy nebude bránit dosažení cíle, který jste si vytyčili. Můžete cestovat, sportovat, nakupovat i bavit se. Všechno vám bude připadat okouzlující a zážitky, které si z této doby odnesete vám zůstanou na celý život.

Kozoroh

Vaše odhodlanost dosáhnout vytyčeného cíle je opravdu neuvěřitelná, milí Kozorozi. Karta se obrátila a vám se začíná znovu dařit, ovšem opět na úkor vaší rodiny. Proto se není co divit, že konstelace druhé poloviny měsíce srpna přinesou neklid. Mars se spojí s vaším vládcem Saturnem a navíc bude negativně aspektován Venuší. V osobních vztazích tedy očekávejte neshody. Merkur bude naopak příznivě aspektován, a v kariérní oblasti tak zazáříte.

Vodnář

Počátek srpna pro vás nebude úplně příznivý, milí Vodnáři. Od 1. do 6. srpna budete pod vlivem Neptunu značně přecitlivělí a může se objevit špatná nálada. Poté se situace trochu uklidní, ale ani tehdy nebudete jásat. Věnujte se především domácím a rodinným záležitostem. Nastává ideální doba pro úklid, a to nejenom bytu či domu. Udělejte si čas také na své blízké. Zatelefonujte své matce a příbuzným a pozvěte je na schůzku.

Ryby

Zkuste držet tento měsíc své myšlenky v pozitivní rovině a nedovolte strachu, obavám či smutku, aby vás ovládly. V příštích několika dnech bude Neptun nejprve v opozici s Merkurem a poté i se Sluncem. Zbavte se sobeckého jednání a nekritizujte druhé. Čeká vás řada změn. Mnoho věcí ve svém životě přehodnotíte a k mnoha lidem se začnete chovat jinak. Počítejte s tím, že to řada z nich nemusí unést a mohou s vámi přerušit kontakt.

Madonna – 16. 8. 1958 (56 let)

Královna popu Madonna, která patří k nejvlivnějším hudebnicím všech dob, oslaví letos v srpnu už 56. narozeniny. Ani zdaleka ale nepomýšlí, že by se z hudební branže stáhla a nechala prostor mladším. Právě naopak. Do práce se teď ponořila víc než dřív a s novým albem, které připravuje s kolegyní Natalií Kills, se chystá šokovat. Na twitter se dostaly informace, že by se ráda vrátila ke svým začátkům a album, které vyjde, by mělo být pokračováním úspěšné desky Erotica, kterou vydala v roce 1992. Její blízcí ji dokonce podezřívají, že chytla druhou mízu a za vše může její o 26 let mladší přítel, choreograf Timor Steffens.

Autor: Lucie
Foto: iStock
1. 8. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků