Blogy

Hra o panáky – 1. díl

Sbírání kytiček

Mirek nikdy neplatil za velkého mluvku. Raději poslouchal, než hovořil, a o věcech si pak v klidu popřemýšlel. Jeho mírná povaha mnohé uklidňovala a lidé se mu mnohdy se svými problémy svěřovali.

Častokrát jej, zvláště kolegyně z práce, přiváděly do lehkých rozpaků, když se mu tu a tam přiznaly i k poměrně choulostivým záležitostem. Cítily u něho tichou účast a líbilo se jim, že je konečně někdo vyslechne.

Adéla věděla, co ve svém muži má

Málokdo Mirka znal tak dobře, jako jeho žena Adéla. Věděla, jaký poklad se v jejím muži ukrývá, a velice si vážila všeho, co pro ni a jejich manželství dělá. Přemýšlel dopředu, staral se, aby vše klapalo podle plánu. Zajímal se o svou ženu, nebyly mu lhostejné její pocity a názory. Vzájemně se doplňovali a jejich okolí je považovalo za ideální pár. Jediné, co jim kalilo jinak čisté vody, byla opakující se neschopnost otěhotnět, resp. udržet plod. Adéla se už nějakou dobu léčila a oba pevně doufali, že se jim nakonec podaří tuto nepřízeň osudu zvládnout.

Vánoční večírek

Obrovský zvrat v Mirkově dosavadním poklidném a relativně šťastném životě znamenal firemní vánoční večírek. Z nevysvětlitelných důvodů se tehdy nechal přemluvit k poněkud hloupé ‚hře o panáky‘ a hned několikrát se stal vítězem. Notně povzbuzen alkoholem, na který nebyl příliš zvyklý, zaznamenal náhlé nutkání blíže se seznámit s mladičkou asistentkou Magdou z obchodního oddělení. Dal se s ní do řeči, vyzval ji k tanci a – jak už bylo jeho dobrým zvykem – velice pozorně jí naslouchal. Seděli pak spolu dlouho do noci a v hlavě příjemně vyhlížející brunetky se začal rodit plán.

Magda hledá řešení

Sama se před časem ocitla v nezáviděníhodné situaci, kterou potřebovala urychleně vyřešit. Čas utíkal a embryo v jejím lůně se začínalo velice rychle vyvíjet. Šlo o nahodilou postelovou známost, která se bohužel neobešla zcela bez následků.

Vyděšený Mirek se druhý den ráno, s obrovskou bolestí hlavy a dokonalým výpadkem paměti, probudil v úplně neznámém pokoji vedle naprosto cizí – a nahé – ženy. Na okamžik zadoufal, že ještě stále sní. Pár minut pak jen strnule ležel a horečnatě vzpomínal, co se předchozí noc odehrálo. Matně si vybavil několik nahodilých scén, ovšem to zásadní mu stále unikalo.

„Dobré ráno, ďáblíku,“ usmála se na něho ta cizí dívka a natáhla se pro polibek.

Něco se děje

Mirkovi tím dnem začal neuvěřitelný životní stres. Adéla pozorovala, že se s jejím mužem něco děje, a snažila se celé záležitosti přijít na kloub. Býval zamlklejší než dříve a jeho přirozená pozornost brávala často za své. V noci špatně spal, a když si myslel, že se Adéla nedívá, zdrceně hleděl do prázdna. Přemýšlel, jak vyřešit onu nepříjemnou záležitost s dítětem, za které – samozřejmě – nese svůj díl zodpovědnosti. Ocitl se mezi dvěma mlýnskými koly a vůbec netušil, co si počít. 

Dítě si strašně přál. Ale toužil založit rodinu s Adélou, svou milovanou ženou, kterou nade vše miloval. Šílel z té strašlivé situace, ale říct pravdu se bál. Nechtěl Adélu ranit, tušil, jak velkým zásahem by pro ni taková informace byla. A také jaký dopad by pro ně oba nakonec mohla mít.

Pokračování příště…

Autor: Lea Raif

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků