Blogy

Hra o panáky – 2. díl

Sbírání kytiček

Ta druhá žena, která pod srdcem nyní nosila jeho dítě, se chovala velice neomaleně. Od počátku po Mirkovi žádala pravidelný přísun peněz a vyhrožovala, že pokud jí zcela nevyhoví, vyrazí za jeho ženou.

Občas mu před nosem zamávala čerstvým ultrazvukem a okatě ukládala těhotenskou průkazku zpět do kabelky. Záměrně si před Mirkem hladila pomalu vystupující bříško a celkově dělala vše pro to, aby jej zcela zahnala do kouta.

Adéla se Mirka opakovaně vyptávala, zda se něco děle. Viděla, že ho cosi trápí a tušila, že to nebude žádná banalita. Mirek ovšem pokaždé odpověděl cosi vyhýbavého a momentální indispozici svedl na bolest hlavy či jiné zdravotní potíže. V práci se zdržoval déle a celkově si nabíral více povinností, díky nimž aspoň na okamžik mohl zapomenout na svou neutěšenou situaci.

Magdin nátlak se stupňoval

Její těhotenství již bylo naprosto zřejmé a na časté dotazy, kdo je tím šťastným, jen významně zakoulela očima směrem k Mirkovu stolu. V duchu se radovala, jak jí její plány vycházejí a těšilo ji, nakolik svou oběť ovládá. 

Nikdy neměla v úmyslu zajít za Adélou, po Mirkovi jako svém budoucím partnerovi nijak netoužila. Potřebovala jen získat dostatečné finanční prostředky, aby mohla sebe a své dítě dostatečně zaopatřit. Sama totiž pocházela z velice neutěšených poměrů a pro své dítě si představovala docela jinou budoucnost. 

Mirek se prostě zrovna naskytl a Magda jen využila nečekanou příležitost.

Adéla nevydržela…

Jednoho jarního odpoledne Adéla nevydržela a na svého muže zatlačila tak, jako ještě nikdy do té doby. Získala totiž dojem, že ji Mirek už nemiluje a je vyčerpaný z marných snah o početí tolik chtěného dítěte. Pod obrovským vlivem všech možných emocí vyšel Mirek nakonec s nemilosrdnou pravdou ven.

Adéla se na čas stáhla. Vzala si pár svých věcí a odstěhovala se ke kamarádce. S manželem téměř nekomunikovala. Potřebovala získat odstup a urovnat si v hlavě, co dělat dál. Nekonečně si pro sebe rozebírala situaci, usilovně přemýšlela, co si počít. Mirek jí dával denně najevo, že o ni stále stojí a jeho úlet byl opravdu pouhým úletem. Prvním a posledním, nicméně s nevratnými důsledky.

Štěstí v neštěstí

Štěstí v neštěstí dorazilo jednoho pátečního podvečera. Mirek se trochu déle, než bývalo jeho zvykem, zasekl v práci. Nikam nespěchal, doma na něho nikdo nečekal. Ostatní z kanceláře už odešli a ani ve vedlejších místnostech už skoro nikdo nezůstával. Zamyšleně vykročil ke kopírce na druhé straně chodby, když k jeho uším dolehl tlumený hovor. 

Známý hlas, ze kterého míval poslední dobou zlé sny, cosi velice důrazně sděloval do telefonu. Dveře byly jen přivřené a kolemjdoucí tak mohl lehce zaslechnout útržky rozhovoru.

„Ne! To je přeci jedno, mami! Když je blbej, ať platí. Nakonec spal se mnou, ne?! Kašlu ti na nějakou morálku! Nechci dopadnout jako ty!“

Mirek zpozorněl. 

„Není. Nevadí. Toho barmana už těžko doženu. A kdyby, co si na něm, sakra, vezmu?!“

Polkl naprázdno. Začal se nepřiměřeně potit, cítil, jak se mu košile nalepila na záda. Odhodlaně rozrazil dveře…

Lež má krátké nohy

Pravda nakonec vyšla najevo. Citlivá a stále milující Adéla se k Mirkovi vrátila. Rozhodnuta dát jejich manželství novou šanci přijala situaci takovou, jaká byla. Magda záhy odešla na nemocenskou pro rizikové těhotenství a tiše splácela Mirkovi jeho peníze zpět. Celou záležitost se snažila uchovat v tajnosti a mírumilovný Mirek, i po prodělaných citových ztrátách a několikatýdenním stresu, nakonec souhlasil.

Autor: Lea Raif

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků