Akce

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance a hlavně – zvládne ji každý.

Zumba představuje ideální pohyb pro každého, kdo se rád zapotí při chytlavé hudbě plné emocí, ať už za účelem spálení kalorií, nebo jen tak pro radost. Je to ideální sport pro hubnutí a tvarování postavy, a to díky střídání rychlých a pomalých tanečních kroků. V průběhu hodiny trénujete problémové partie břicha, nohou i rukou a spálíte až 1000 kalorií. Důležitá je samozřejmě pravidelnost a pokud navíc upravíte životosprávu, výsledky se rychle dostaví.
 
Správný trenér
S narůstajícím zájmem o tento sport přibývá míst, kde se zumba cvičí a samozřejmě roste také počet cvičitelů, kteří se jí věnují. Ne vždy je však kvalita hodiny zaručena, a tak se zájemcům zcela jistě vyplatí poptat se kamarádek, zeptat se na spokojenost druhých a o instruktorovi, který v daném místě cvičí, také něco málo vědět. Především jaké kurzy absolovoval a jaké vlastní certifikáty, jestli se věnuje či věnoval ještě jiným sportům, případně jakých v nich dosáhl úspěchů. Ptáte se proč? Zkrátka proto, abyste si dobře zacvičily a aby to stálo za to! Istruktor totiž hraje u zumby nejen roli předcvičovatele, ale své svěřence musí umět – bez rozdílu věku, zkušeností a fyzičky – strhnout, zaujmout a roztančit v rytmu salsy, merenge, flamenga nebo cha-chy…
Každému ale vyhovuje něco jiného, takže vyzkoušejte hodiny několika instruktorů a uvidíte, který vás zaujme nejvíce a které hodiny se vám budou líbit. Navíc to může být i příjemné zpestření, a tak se může stát, že nakonec budete své oblíbené cvičitele střídat.
 
 

Veronika a Pavel

Stojí za vyzkoušení

Zkuste zumbu v pražském Squashparku Cibulka, kde cvičí zumbu dvojice Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek. Veronika s Pavlem tvoří pár ve sportovním aerobiku, kde sbírají jeden úspěch za druhým – v letech 2008 a 2009 se stali mistry světa, v loňském roce obsadili první příčku na mistrovství Evropy. Kromě aerobiku mají oba zkušenosti také s tancem – Pavel začínal jako tanečník, Veronika k aerobiku došla přes balet a společenské tance. Kombinace tanečních začátků a současných úspěchů spolu s nadšením pro nový sport je předurčuje k tomu, aby hodina zumby pod jejich vedením byla opravdovým zážitkem. Zkuste na jejich hodinu zajít a napište nám, jak se vám s nimi zumba líbila.
Více informací na www.squashpark.cz.
 
Připravila: Šárka
Foto: archiv Squashpark
10. 3. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků