Krása

Ideální sportovní prádlo

Sbírání kytiček

Pokud pravidelně sportujete, určitě jste si pořídily kvalitní výbavu – nosíte funkční oblečení, dobré boty i různé doplňky. Ale co spodní prádlo?

Možná se to nezdá, ale zejména kvalitní sportovní podprsenka je pro nás, ženy, mnohem důležitější než tričko z nejnovější sportovní kolekce. Nevěříte? Tak si všimněte, co vaše prsy při tréninku musí vydržet.
 
I když si myslíte, že se prsy při sportu pohybují jen nahoru a dolů, je to trošku složitější. Výzkum, který provedla značka Marie Jo ve spolupráci s univerzitou v belgickém Leuvenu, prokázal, že bez ohledu na velikost musí prsy absorbovat mnoho otřesů – pohybují se nejen nahoru a dolů, ale také vpřed-vzad a vlevo-vpravo. Tyto pohyby se navíc různě spojují a kombinují. Takže sportování je pro prsy velmi náročné.
Navíc každá žena prochází během měsíce různým obdobím, takže se během cyklu prsy mění, zvětšují, jsou citlivější, mohou bolet apod., a sportování je pak často v oblasti prsů provázeno nepříjemnými pocity. Abychom zmírnily nápor, který musí naše prsy při sportu vydržet a abychom předešly jejich zbytečnému prověšování a případné bolesti, stačí jediné – poskytnout jim správnou podporu.
 

 Novinkou na trhu je spodní prádlo Marie Jo Intense. Model  Action Arrow je vhodný především pro všechny sporty vyžadující větší tělesnou aktivitu (jízda na koni, běh, aerobic, box apod.).

V tuto chvíli je kolekce k dostání v obchodě Dessous | Dessus v Králodvorské ulici 666 v Praze 1, a to v bílé, černé a malinově červené barvě až do košíčku velikosti F. Samozřejmě si k podprsence můžete pořídit i kalhotky, a to tanga nebo kalhotky klasického či šortkového střihu.
 

 Pro zajímavost

Sportovní prádlo byste měly vybírat nejen podle designu, materiálu a barvy, ale zejména podle aktivity, které se věnujete, neboť sportovní aktivity jsou různě náročné, a to nejen na vaši kondici, ale právě na zatížení prsů. Největší nápor na prsy je při poskocích, prudkých pohybech, běhu, apod., při klidnějších sportech je zatížení menší. A tomu by měl odpovídat i typ prádla. Značka Marie Jo Intense proto nabízí sportovní prádlo ještě v kolekci Zen a Enegy. Kolekce Zen je určena pro klidnější aktivity jako je jóga, pilates apod. a kolekce Energy je určena pro sporty jako je golf, lyžování apod.
Pro klidnější sportovní aktivity můžete ale bez problémů nosit prádlo z kolekce Action, neboť ta prsům poskytuje maximální oporu při všech aktivitách.
 
Připravila: Šárka
Foto: archiv La Marque – Marie Jo

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků