Sport

In-line brusle: jak si správně vybrat?

Sbírání kytiček

Chtěli byste stačit svým dětem a vyrážet s nimi na společné jízdy, nebo se zkrátka jen rádi učíte nové sporty? In line bruslení prospěje vaší fyzičce i psychické kondici, tak vzhůru do toho!

Pokud to s bruslením myslíte opravdu vážně a jste si jistí, že vás po první hodině (nebo pádu) neomrzí, uvažujte také o nákupu svých vlastních in-line bruslí. Jakými kritérii byste se měli řídit?


Nováčci nepotřebují nejdražší model

Umíte bruslit na ledě? Pak vám s největší pravděpodobností dobře půjde i bruslení na kolečkových in-linech; a kdo ví, možná ještě lépe. Jako začátečník si pořiďte sice kvalitní model, avšak nejdražší není podmínkou a upřímně řečeno to pro vás ani nemá význam. Navíc mnohé obchody včetně in- line shopů po roce zlevňují aktuální modely, tak proč si nepočkat, až budete mít více zkušeností.

Doporučujeme: Nováčci by neměli začínat na velkých kolečkách nebo takzvaných speedových bruslích.


Jak a s kým?

Patříte mezi samotáře? Pak se při výběru bruslí nemusíte na nikoho ohlížet a řešit, zda byste stačili ostatním, či posléze zda by ostatní stačili vám. Ač se to laikovi nezdá, tak i v tomto případě je velký rozdíl už v samotných kolečkách, a to jsme ještě ani nepřihlédli ke zkušenostem. Zkrátka brusle s kolečky například 80 mm pojedou rychleji, než brusle s kolečky 60 mm – i kdyby se bruslař s menšími kolečky sebevíc snažil.

Rozdíl je dále v tom, zda už jezdíte nebo teprve začínáte, třeba pro začátečníky se doporučují takzvané fittness brusle, avšak pro klidnější až lehce sportovní styl jízdy. Pokud se do bruslení hned zkraje chcete „obout“ s vervou, volte spíše takzvané aggressive brusle.


A co za to?

Tuhle otázku si zpravidla si pokládáme hned na začátku, pak zvážíme pro a proti nakupované věci, a znovu se vrátíme k ceně. Přesto i tady platí, že nejste tak bohatí, abyste si kupovali levné věci. Znovu si však ujasněte – budete opravdu jezdit pravidelně, aspoň dvakrát až třikrát týdně, zkrátka myslíte to s bruslením vážně? Potom se doporučuje začínat na cenové relaci zhruba 2500 Kč a výše. Stejně tak však nemá smysl uvažovat o bruslích dražších, když už nyní víte, že bruslit chcete jen občas.


Něco k tomu

Kromě radosti z pohybu myslete předem také na své zdraví a společně s bruslemi si rovnou pořiďte helmu a rovněž i chrániče zpravidla kolen, loktů a rukou.

Komerční prezentace
Foto: iStock
24. 3. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků