Rodina

Jak by hrdinové minulosti komunikovali v době dnešních technologií

V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Tyto formy komunikace a sdílení emocí se od konce 20. století staly běžnými.

Představte si, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? 

Zde je několik příkladů, jak by Viber, jedna z nejpopulárnějších současných komunikačních aplikací, mohla přepsat historii, pokud by ji používaly oblíbené literární postavy: 

1. Romeo a Julie, 1597 

Výsledek veronského dramatu všichni známe. Ačkoliv korespondence byla v té době populární formou komunikace, v případě potřeby neukázat své pocity nebo skrýt tajný plán, by se možnost šifrované komunikace pro oba účastníky s extra úrovní soukromí každému jistě hodila. 


Vytvoření tajného chatu 


Julie posílá vzkaz: Oh, Romeo! Otec Lawrence a já jsme našli řešení, jak bychom mohli uniknout společně! Vezmu si jed a každý si bude myslet, že jsem mrtvá, ale neboj se, probudím se, jakmile skončí jeho účinek! Pojďme se dnes večer sejít v kryptě Kapuletů, abychom to všechno naplánovali, lásko! Co říkáš? Nemůžu se dočkat, až tě uvidím! 


Kdyby existoval Viber v době Shakespeara, mladí milenci by mohli uskutečnit svoji tajnou misi bez vědomí svých rodin a žili by spolu šťastně až do smrti. 


2. Robinson Crusoe, 1719 

Crusoe se stal obětí ztroskotání v bouři poblíž břehů Jižní Ameriky, pouhých 65 kilometrů od břehů řeky Oroonoque. Toto navždy změnilo jeho život. Crusoe se dostal na ostrov, kde se mu podařilo přežít v divočině pouze díky své houževnatosti. Představte si ale, že by muž na opuštěném ostrově měl šanci sledovat svůj oblíbený fotbalový tým pomocí Chatbota? 


Přihlášení k Chatbotu FC Barcelona 


Sám na pustém ostrově, bez ženy a kamarádů, každý muž by jistě rád získával nejnovější zprávy o FC Barcelona a soutěžil se svými přáteli každý měsíc o různé ceny a alespoň vzdáleně navštěvoval Camp Nou! 


3. Giacomo Casanova (1725-1798) 

Nejslavnějšímu světovému milenci se podařilo dát stovkám žen lásku, obdiv, pozornost a pocit, že jsou středem jeho světa. Během jeho věznění a cestování však zůstaly na celém světě tisíce jeho milenek se zlomeným srdcem a bez možnosti komunikace se svým idolem. 


Otevření komunity. 


Představte si, že by si otevřel Viber komunitu (Communities), pokročilý chat bez omezení počtu členů, aby mohl pravidelně komunikovat se svými milenkami a naplnil tak jejich hlad po jeho básních. Vzhledem k tomu, že byl světově proslulým milencem, připojily by se k jeho komunitě i ženy z jiných zemí, které by použily funkci překladače do nejrůznějších jazyků. 


4. Sněhurka (bratři Grimmovi) 

Sněhurka, která zůstala v lese sama, poté, co ji zlá královna chtěla zabít, potkává sedm trpaslíků, se kterými začíná šťastně žít. Každé ráno odchází trpaslíci pracovat do hor a večer, když se vrací domů , mají od Sněhurky připravenou výbornou večeři a uklizený celý domeček. 


Ankety 


Představte si, že by Sněhurka mohla použít funkci Ankety (Polls) a zjistit tak, co by trpaslíci chtěli k večeři. 

• Kuře s houbovou omáčkou 

• Zeleninové rizoto 

• Vejce a slanina 


S Viberem by ušetřila spoustu času tím, že by se dozvěděla, co si její malí přátelé vybrali k večeři a oni by byli spokojeni, že jim uvařila jejich oblíbené jídlo! 


Vše, co tyto postavy nikdy neměly, nyní považujeme za samozřejmost. Možná, že technologie nejsou jedinými nástroji, které potřebujeme k tomu, abychom žili šťastně až do smrti, ale určitě může být náš způsob života zábavnější a poutavější! Jste připraveni napsat svůj příběh s Viberem? 


Zkuste to nyní!


KP
Foto: Viber


Diskuze: příspěvků