Zdraví

Jak na bolavé bříško?

Sbírání kytiček

Nadýmání a bolesti bříška dokáží občas potrápit každé miminko. Asi 15% dětí trápí dokonce kojenecké koliky. Existuje mnoho rad, jak se s těmito problémy vypořádat. Kromě správné životosprávy a masírování bříška je řešením užívání probiotik.

Pro miminka a batolata jsou vhodným pomocníkem probiotické kapičky BIFIFORM®, které v denní dávce obsahují jednu miliardu živých probiotických bakterií Bifidobacterium a navíc sto milionů probiotických bakterií Streptococcus thermophilus. Kapky BIFIFORM® pozitivně ovlivňují, obnovují a udržují přirozenou střevní mikroflóru a posilují správné trávení, čímž pomáhají nejen při nadýmání, ale také při zácpách nebo průjmech.

Strategie pro maminky

Jestliže děťátko trápí nadýmání, zkuste, než se vydáte k lékaři, nejprve přírodní cestu. Ze svého jídelníčku vyřaďte potraviny, které by mohly nadýmání kojence způsobovat, jako je syrová zelenina, luštěniny nebo ostrá jídla, a miminku „naordinujte“ probiotika. U dětí mladších dvou let totiž není střevní mikroflóra ještě dostatečně vyvinutá, častěji proto mohou mít obtíže s trávením a bolestí bříška, s průjmem nebo zácpou, případně právě s nadýmáním. Obtíže s nevyrovnanou střevní mikroflórou lze s úspěchem řešit doplněním probiotických bakterií, které se přirozeně adaptují na normální střevní mikroflóru.

Jak působí

 Bibiform

Bibiform

Probiotika pozitivně ovlivňují činnost trávicího systému, obnovují a udržují přirozenou střevní mikroflóru a posilují správné trávení. Pomáhají také při nejrůznějších obtížích, jako je zácpa, průjem nebo nadýmání, a navíc podporují imunitní systém. Probiotické kapky BIFIFORM® obsahují vysoké množství živých probiotických bakterií – 109 cfu tzn. jednu miliardu bakterií Bifidobacterium (BB-12®) a navíc 108 cfu tzn. sto milionů probiotických bakterií Streptococcus thermophilus (TH-4®), což je prokazatelně dostatek pro vysokou účinnost tohoto přípravku. Účinnost a bezpečnost dávkování jsou ověřeny řadou klinických studií.


Probiotické kapky BIFIFORM® se podávají jednou denně, nejlépe po jídle. Mohou být používány jak pro kontinuální udržení zdravé střevní mikroflóry, tak také jako účinný prostředek při vzniku náhlých potíží spojených se špatným trávením, jakými jsou bolest břicha, průjem či zácpa.

Doporučená denní dávka pro děti (od ukončeného prvního měsíce věku) i pro dospělé je 0,5 ml roztoku. Jedno balení probiotického přípravku BIFIFORM® kapky obsahuje 7 ml účinné látky. Po otevření tedy kapky vystačí na 14 po sobě jdoucích dní a 14 dávek.

Doporučená cena jednoho balení kapek BIFIFORM® (7 ml) je cca 240 Kč. Přípravek lze zakoupit v lékárnách nebo na www.lekarna.cz. Více informací naleznete na www.bifiform.cz.
 

Připravila: Zuzana

foto: OTC

10. 1. 2011

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků