Kosmetika

Jak na sváteční líčení

Přemýšlíte, jaké líčení zvolit na Nový rok?

Dnes se spolu s Gabrielou Gregory, National Brow Artist značky Benefit, podíváme na to, jak vytvořit sváteční líčení krok po kroku za pomocí neutrálních očních stínů, které jistě téměř každý najde ve své make-up sbírce. 

TIP: Pokud ještě žádnou paletku stínů s neutrálními tóny nevlastníte, udělejte si radost paletou Vanity Flare od Benefit Cosmetics. Vytvoříte s ní nekonečné kombinace líčení. 

1. Krok 

Upravené obočí je základ každého make-upu. Nikdy na něj nezapomínejte. Obočí tvoří výraz tváře a dokáže pozvednout vaše líčení o level výše. Také určitě myslete na bázi pod oční stíny. Zařídí, aby stíny držely na svém místě po celý den. 

TIP: Obočí si zafixujte gelem! Zkrotíte tak neposedné chloupky a dodáte obočí objem. Vyzkoušejte třeba Gimme Brow+ od Benefitu. 

2. Krok 

S neutrálním hnědým stínem vykonturujte krouživými pohyby štětce oční záhyb. Zajistíte tak hlubší pohled očí. (Odstín Mink, Vanity Flare, Benefit Cosmetics). 

TIP: Pro konturování vybírejte matnou nebo saténovou texturu. 

3. Krok 

Před nanesením světlého stínu začistěte pohyblivé víčko korektorem. Tato technika se jmenije Cut Crease. Zkuste si něco nového! Tímto krokem vytvoříte krásně čistou linii mezi konturou oka a stínem na víčku. 

TIP: Menší prostor na víčku? Žádný problém, přetáhněte korektor trochu nad hranici vašeho pohyblivého víčka a vytvořte si nový tvar oka! 

4. Krok 

Na začištětou plochu aplikujte světlejší stín. Pěkně vypadají champagne tóny, či narůžovělé a béžové. (Odstín Pink Pearl, Vanity Flare, Benefit Cosmetics). 

TIP: Tady si můžete vyhrát s lesklými a třpytivými texturami. 

5. Krok 

Použijte nejtmavší stín z palety a zmavte vnější koutek oka. (Odstín Charcoal Brown, Vanity Flare, Benefit Cosmetics) 

6. Krok 

Stejným stínem ztmavte i linii pod spodními řasami. Do vnitřního koutku oka a pod obočí naneste světlý projasňující stín. (Projasňující odstín Shimmering Nude, Vanity Flare, Benefit Cosmetics) 

7. Krok 

Pro dramatičtější efekt naneste linku a aplikujte umělé řasy. Líčení bude hned výraznější a více sváteční. Méně odvážní tento krok vynechají a zakončí vše řasenkou. 

TIP: Dokonalou oční linku vytvoříte i za pomocí náplasti. Připevněte pásku na konec oka v úhlu, v jakém chcete, aby kočičí linka směřovala. Jednoduše obtáhněte a odlepte! Páska Vám poslouží jako šablona. 

8. Krok 

Líčení očí je hotové. Nezbývá, než vše doladit oblíbenou rtěnkou. Protože jsme použili neutrální tóny, je úplně na vás, jakou barvu zvolíte. Skvěle bude vypadat tělová, růžová i rudá. Teď už nezbývá nic jiného, než vyrazit slavit! 

Připravila: Katka
Foto: Benefit


Diskuze: příspěvků