Kosmetika

Jak probudit pleť ze zimního spánku

Počasí nám ukazuje stále svoji chladnější tvář, přesto nás ale už za pár týdnů čeká jaro. S příchodem teplejších dnů bychom měli upravit i péči o naši pleť.

Po zimě je vaše pleť většinou mdlá a potřebovala by projasnit a rozzářit. Odstraňte odumřelé kožní buňky jemným peelingem a odhalte novou, svěží vrstvu pleti. Pozor na pleť s červenými žilkami, pro kterou není vhodný mechanický peeling. Čím jemnější pleť máte, tím obezřetněji si při výběru výrobků počínejte. 

Jako příprava na jaro jsou vhodné krémy s lehkým tónovacím efektem, případně s obsahem samoopalovacích složek, které dodají během pár dnů vaší pleti krásný, sluncem políbený a zářivý vzhled. 

Je pravděpodobné, že některé z vás budou v teplejším počasí řešit ucpávání pórů, více mastnou a lesklou pleť. Vyzkoušejme tedy přípravky, které redukují nadměrnou tvorbu kožního mazu a účinně působí proti nedokonalostem pleti. Vyzkoušejte EUCERIN zmatňující denní krém Dermopurifyer.

Nezapomínejme také, že první paprsky Slunce mohou být pro naši pleť zatěžkávající zkouškou. Sáhněme tedy po krémech s dostatečným ochranným faktorem – pleť bude chráněna a vyhnete se nerovnoměrnému zabarvení pleti a pigmentovým skvrnám. 

A ty, kterým se objeví na pleti červené žilky, ocení jistě speciální přípravky, které vyhovují potřebám takto citlivé pleti – dokáží pleť zklidnit a zakrýt viditelná podráždění. 

S příchodem jara byste měli obohatit jídelníček o zinek, křemík a selen, tedy o minerální látky obsažené zejména v mase, játrech, rybách, ořechách, listové zelenině, celozrnných obilovinách (pohance či špaldě), v dýňových a slunečnicových semíncích, červené řepě či medu. Užívat můžete také Pupalku dvouletou (k dostání ve formě tobolek) nebo methionin – aminokyselinu prospěšnou hlavně vlasům. 

Dále se zkuste zamyslet i nad svým denním přísunem vitaminů, které můžete přijímat nejen z jídla a potravinových doplňků, ale také je své pleti dopřát lokálně přímo ve formě sér. Vitamin A přispívá k omlazení pleti, C vede k jejímu projasnění, E pleť účinně zklidňuje.

Připravila: Katka
Foto: iStock


Diskuze: příspěvků