Kosmetika

Jak prodloužit výdrž makeupu?

Také si přejete, aby vám dokonalý make-up z rána vydržel celý den? Přinášíme vám několik tipů, jak jeho výdrž prodloužit.

Příprava 

Než začnete se samotným nanášením makeupu je potřeba vaši pleť připravit. Jako první obličej důkladně vyčistěte. Použijte pleťovou vodu a dvakrát do týdne peeling na obličej. 

Důležitá je také hydratace, na kterou se nesmí zapomínat. Hutnější krémy si nechte na večerní rutinu a ráno si naneste lehčí variantu. 

Poslední fází je podkladová báze, která pleť vyhladí a připraví na make-up. Do báze se nebojte zainvestovat a nechte si poradit. Podle typu pleti vám bude doporučena taková, která nevysušuje nebo naopak nemastí. 

Fixátory 

Po nanesení vrstvy makeu-pu nezapomínejte na pudr. Ten zmatní celý obličej a ponechá make-up tam kde má být. 

Po nalíčení zbytku obličeje vyzkoušejte také  fixační sprej. Ten vykouzlí na obličeji filtr. Díky němu i přes drobné pocení nebo vodu zůstane make-up netknutý. 

Drobní pomocníci 

Kromě již předešlých tipů můžete využít také voděodolné řasenky nebo linky. Ty vydrží opravdu hodně. Odličovat je musíte odličovací vodou s olejovou bází. Stejným pomocníkem může být dlouhotrvající rťenka. Některé se prodávají samotné, nebo s fixačním gelem. 

Pokud jste zvyklá nosit linky, vyzkoušejte je obtahnout dvakrát. Pak přes den odpadá riziko šmouh. 

Máte vy nějaké typy? 

Připravila: Lucie

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků