Sport

Jak se neztratit ve světě výživových doplňků

Sbírání kytiček

Sportujete pro zdraví? Chcete zlepšit svou výdrž, urychlit hubnutí nebo se prostě cítit při cvičení příjemně a plná energie? Správně zvolené doplňky výživy vám můžou pomoci. Poradíme vám, jak se v nich vyznat a vybrat si ten pravý.

Pijete správně?

Kdo by neměl při cvičení žízeň! Ale pozor, pít jen čistou vodu nemusí být to nejlepší. Při pocení ztrácíme kromě vody i důležité ionty a při jejich nedostatku můžou přijít bolesti hlavy, malátnost nebo svalové křeče.

Iontové nápoje jsou vaši pomocníci pro jakýkoli sport. Nejvíc je oceníte právě v letních vedrech. Seženete je v nejrůznějších ovocných příchutích a na rozdíl od sladkých limonád si je můžete při cvičení dopřát naprosto bez výčitek.

Tip pro vaši peněženku: místo hotových nápojů v lahvích nebo plechovkách se dá koupit koncentrát nebo prášek, ze kterého si nápoj namícháte sama.


Svačina šampionů

Abychom přiměli tělo spalovat tuky a ne svaly, musíme mu dodat dostatek bílkovin. V praktické a navíc i chutné formě je najdeme v proteinových tyčinkách, ideálních na doplnění energie po cvičení nebo při delší zátěži (např. na cyklovýletě). Také tyčinky existují v různých příchutích – koho pronásledují chutě na čokoládu, tady si přijde na své.


Čím ještě zajistit tělu pohodlí?

Nezapomínejte na kloubní výživu – je lépe předem chránit klouby, které ještě nebolí, než se později trápit. Ideální jsou přípravky, které obsahují nejen glukosamin a chondroitin, ale i kyselinu hyaluronovou.


Pro rychlejší hubnutí

Pokud si slibujeme od cvičení hlavně úbytek na váze a centimetrech, můžeme hubnutí tak trochu „pomoct“. Spalovače tuků sice nebudou hubnout za nás, ale pomůžou hubnout rychleji a výrazněji. Nejznámějším spalovačem je L-carnitin – látka, která přirozeně vzniká v našem těle. Pomáhá využívat energii z tuků a čím víc ho tělu dodáme, tím rychleji je bude spalovat. Karnitin si můžete pořídit ve formě nápoje, kapslí, prášku, s příchutí i bez ní – zkrátka podle chuti.

Existují také různé směsi na spalování tuků – ty můžou obsahovat navíc kofein, synefrin, výtažky ze zeleného čaje, pepře a dalších rostlin. Spalovače se obvykle berou před cvičením a kromě hubnutí vám dodají i více energie a lepší výdrž.

Více informací a tipy na kvalitní doplňky výživy najdete na  www.hsport.cz

Komerční prezentace
Foto: iStock
10. 5. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků