Sport

Jak se správně obléknout na běžky

Je jedno, jestli bruslíte, jedete soupaž nebo dáváte přednost klasice. Jestli pro Vás běžky znamenají objevování, rekreaci nebo plnění výkonnostních cílů.

Běžecké lyžování je naše vášeň a v bílé stopě jsme doma. Už přes 40 let. Oblékneme vás podle vašich potřeb, ať už jste hobík nebo profesionál. Stačí si vybrat z nové kolekce CRAFT 2021. Ale jak se správně obléknou do bílé stopy? 

Právě správná volba oblečení může rozhodnout o tom, zda si jízdu na běžkách užijete, nebo budete po celou dobu trpět zimou, nebo naopak přehřátím. 

Pro nadšené sportovce, kteří si dají rádi do těla i pro zapálené hobby lyžaře platí to samé. Dodržovat systém oblékání ve 3 na sebe navazujících funkčních vrstvách. Průkopníkem systému oblékání 1 – 2 – 3 je švédská značka CRAFT. Švédsko bylo u počátků běžeckého lyžování, dalo světu legendární Vasaloppet, běžky jsou v této zemi vášní. CRAFT už dlouhá léta spolupracuje při vývoji nových produktů s elitními sportovci ze švédské národní reprezentace. Výsledkem je široká, technicky vyspělá kolekce, která upokojí potřeby od rekreačních sportovců až po profesionály. 

1. První vrstva – funkční prádlo je základ 

Craft funkční prádlo Active Comfort Foto: Craft

Žádný sportovec nesmí zapomenout na funkční první vrstvu oblečení. Funkční prádlo je základ pro funkční oblékání. Obléká se jako první vrstva přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržet optimální mikroklima u pokožky. Výběr vždy záleží na typu aktivity, intenzitě pohybu a okolních podmínkách. 

Vhodným parťákem pro nejnáročnější tréninky a závod v chladných podmínkách je prádlo z řady Active Extreme X. Jedná se o nejtechničtější funkční prádlo značky určené pro maximální výkon v mírných až chladných podmínkách. Základním prvkem pleteniny je recyklované polyesterové vlákno kombinované s odlehčeným vláknem CoolMax, které je unikátní pro svou kanálkovou strukturu. Toto řešení přináší řadu výhod jako rychlejší odvod potu od pokožky skrze strukturu kanálků a vynikající prodyšnost. Milovníci pohodového svezení na běžkách ocení vlastnosti řady Active Comfort

2. Vrstva – Izolační vrstva 

Druhá vrstva zajišťuje tepelnou izolaci těla v chladných podmínkách a zároveň transportuje pot do další vrstvy, případně do okolního prostředí. Pokud není nutné tělo tepelně izolovat, vynechává se. 

3. Vrstva – Ochranná vrstva

Craft dámská bunda na běžky Storm Balance Foto: Craft

Vnější vrstva je ochranným štítem proti živlům. Sportovci na ni kladou nejvyšší nároky, protože je chrání před deštěm, větrem i chladem. Zároveň zajišťuje odvod potu a přebytečného tepla ze spodních vrstev. Pro elitní sportovce, kteří mají rádi pot a dřinu CRAFT nabízí technicky propracovanou kolekci PRO Velocity. Pro hobby sportovce, kteří mají rádi intenzivnější jízdu na běžkách a nezaleknou se ani mrazivého počasí je ideální řada Storm

Nezapomínejme na doplňky! Nezbytnou součástí zimního vybavení na běžecké lyžování jsou samozřejmě doplňky – čepice, čelenky rukavice, nákrčníky, než vyrazíte, nezapomeňte i na ně!

Kompletní novou kolekci nejen na běžky najdete na craft.vavrys.cz.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Craft
Foto: Craft


Diskuze: příspěvků