Jak se zamilovat do cvičení!

Jak se zamilovat do svého sportovního outfitu a beznadějně propadnout pravidelnému pohybu? Nakažte se jedinou prokazatelně prospěšnou závislostí na světě!

Jak se zamilovat do cvičení
Zobrazit fotografii v galerii

Závidíte svojí kamarádce, která při každé sebemenší příležitosti uhání do fitnesscentra nebo nasedne na rotoped, a pak vám nadšeně vypráví, jak si připadá nabitá energií, zatímco vy horko těžko sbíráte sílu k pětiminutové rozcvičce a vaše taška se sportovními potřebami leží netknutá v koutě? Použijte několik motivačních triků a propadněte závislosti na sportu!


Sportovní diář

Britští vědci nedávno přišli se zjištěním, že lidé, kteří si do svého diáře plánují své sportovní aktivity na 14 dní dopředu mají pravděpodobnost až 91 %, že u svoje plány skutečně zrealizují. A to je skutečně dost. Mezi těmi, kteří si plánované sportovní aktivity nezapsali, totiž na svou pravidelnou dávku pohybu nezapomnělo jen 38 % zúčastněných. Když si sepíšete, které časové úseky si rezervujete pro pohyb, zabráníte tomu, abyste si na tu dobu omylem domluvili schůzku a zároveň to minimalizuje riziko, že si doma zapomenete nějakou životně důležitou sportovní náležitost – třeba funkční top nebo ručník.


Každý den ve stejnou dobu

Studie Unversity of North Texas zjistila, že, lidé, kteří se věnují pohybu každý den ve stejný čas, se ve sportování zlepšují mnohem rychleji než ostatní. Pro hubnutí je ideální rozhýbat tělo co nejdřív po probuzení. Ranní ptáčata jsou totiž podle statistik nejen vytrvalejší, ale navíc i cvičí vícekrát týdně než ti, kteří do tělocvičny vyrážejí později. Podle Appalachian State University přispívá důkladná ranní rozcvička navíc i ke snížení krevního tlaku. A v neposlední řadě má brzké sportování i pozitivní vliv na kvalitu spánku.


Dva v jednom

Pokud vás od pohybu odrazuje chronický nedostatek času, využijte pro podporu motivace „dva v jednom“ - tedy dovolenou, která je maximálně propojená se sportováním. Ať už půjde třeba o výlet na kole na podunajskou cyklistickou stezku, treking po Jeseníkách, víkendový seminář nebo týden na sjezdovkách v Alpách, během takové „fitness dovolené“ si sportování propojíte s pozitivními emocemi a budete mít chuť, věnovat se mu i v budoucnu.


Magických šest týdnů

První měsíc a půl se budete patrně k pravidelnému sportování muset částečně přimět s pomocí silné vůle. Ale zhruba na konci tohoto období byste měla pociťovat, že vám po sportovní pauze chybí endorfiny, které se během provozování vašeho oblíbeného sportu uvolňují do krve. Oněch šest týdnů je zároveň ona magická časová hranice, po níž se začnou objevovat první estetické účinky na vaše tělo – ať už v podobě zpevněných svalů nebo rozpouštějících se tukových zásob. A po těchto zcela hmatatelných výsledcích se vám už nebude chtít vrátit se k lenošivému způsobu života.


Založte svůj fanklub

Když svoje sportovní úspěchy (ať už mají formu vítězství v amatérském tenisovém turnaji nebo třeba jedné lekce jógy týdně) budete sdílet s ostatními, budete jim přikládat mnohem větší důležitost a budete ochotní do této činnosti investovat víc energie i v budoucnu. Komunikace na sportovní téma může mít mnoho nejrůznějších forem – statusy na sociálních sítích počínaje a uběhnutím půlmaratonu před zraky své drahé polovičky konče.


Připravila: Eva
Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

4

Snažím se cvičit každý den, ale jak byly pařáky, tak jsem se nedonutila:-).

ODPOVĚDĚT

7

tak to jsem přesně já, KAŽDÝ DEN VE STEJNOU DOBU.... muhaha. Do práce a zpět se totiž "přemisťuju" vždy v jednu a tu samou hodinu, a to od jara do podzimu na kole, přes zimu pěšky. Jedna cesta má 2,218 km, takže mám celkem slušnou kondičku :o)

ODPOVĚDĚT

4

To jste super holky...

ODPOVĚDĚT

5

tak tu kondičku ti závidím :-)) taky vstávám denně ve stejnou dobu, vždy 4:20, ale představa, že sedám na kolo a jedu svých 11km do práce na kole mě děsí... a cestou zpět skoro celou cestu do kopce ještě víc..

ODPOVĚDĚT

5

Jako mladá jsem pěstovala sportovní gymnastiku dokonce závodně. Cvičila jsem dost dlouho a můj muž se mnou na mejdanech chlubil, protože, most, hvězda, přemet a provaz, žádný problém. Postupem let jsem zlenivěla a jediný pohyb, který uznávám je chůze a pak ještě práce na zahradě. Když jdu fotit motýly za město, nachodím i 10 km a to mám pak fakt dobrý pocit, že jsem něco málo udělala pro zdraví.

ODPOVĚDĚT

5

jo chůze fajn, miluji se toulat po lesích a u toho ještě sbírat houby. Ale manžel na to není, on raději kolo. Tak to střídáme, a na lenošení u vody se shodneme. Plavání je taky fajn. Ale posilovně se vyhýbáme oba.

ODPOVĚDĚT

5

Je to tak, taky mám ráda chůzi a procházky po lese.
Posilovna už pro mě není.

ODPOVĚDĚT

6

jéé, tak to jsmě dvě :-)))

ODPOVĚDĚT

4

jojo,pravdu má mamaja

ODPOVĚDĚT

4

je pravdou, že k přeprogramování těla je třeba 6 týdnů, a je jedno jestli se jedná o změnu způsobu stravování, nebo zavedení cvičení do pravidelného chodu dne. Nejhorší jsou víkendy, kdy mám prostě chuť lenošit a nemusím brzy vstávat.

ODPOVĚDĚT

3

přesně tak,já to mám stejně

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Děti potřebují více pohybu!

Děti potřebují více pohybu!

Pohyb je přirozenou součástí života každého zdravého dítěte. Nebo lépe řečeno – měl by být. 

Ria tampóny SPORT

Soutěž o speciální tampóny vhodné pro sportovní aktivity

Značka Ria jako první přichází s inovací, která nabídne komfort všem aktivním ženám, i když...

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly znamená v českém překladu ošklivý.

Preventan Sport

Preventan® sport

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro...

Titulka pro: Ideální sport = zumba

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

TIP NA DÁREK

Co byste poradili jako dárek pro sestru, po těch letech už mi ...

PITNÁ VODA

Máte někdo filtr na pitnou vodu? Chtěli bychom si ho pořídit ...

OPRUZENÁ KŮŽE

Co vám pomáhá?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz