Kosmetika

Jak si vybrat letní vůni

Mnohé z nás se denně „halí“ do obláčku vůně, aby přispěly ke svému lepšímu pocitu. Jen v létě to chce přece jen obezřetnější výběr – teplé počasí zvýrazňuje jednotlivé vonné složky. Jak si tedy správně vybrat tu NEJ?

Obecně pod slovem vůně či voňavky rozumíme veškeré její variace, tedy kolínské, toaletní a parfémované vody a dále samotný parfém. Rozdíl je v koncentraci účinných látek – nejméně jich poskytuje kolínská (3 až 5 procent), nejvíce pak parfém (15 až 30 procent).

Na co myslet v létě

Výrazně aromatické vůně si nechte na jiné roční období. Díky teplu více nabývají na intenzitě. Výsledkem může být doslova nepříjemné, až příliš silné aroma. Tyto vůně v kombinaci se sluníčkem mohou vyvolat nepříjemné kožní reakce v podobě pigmentových skvrn.

Ani v létě se nemusíte vzdát své oblíbené vůně. Jen je vhodnější používat její odlehčené verze. Na co myslet při aplikaci? Vůně nanášejte na místa, kam se sluníčko jen tak nedostane. Například za uši. Dobrým tipem je i aplikace vůně do vlasů, kde se krásně rozvine.

Kterou si vybrat?

To už je na vás. Obecně se pro letní dny doporučují vůně svěží. Zejména citrusové a z exotických surovin, které připomínají čas dovolených.

Při nákupu nespěchejte

Pokud si vyhlížíte novou vůni, dejte si na čas. A spolehněte se hlavně na svůj nos. To, co vám voní na kamarádce, může na vaší pokožce dopadnout úplně jinak. V jeden den zkoušejte maximálně tři až čtyři vůně, mezi nimi si vždy dejte pauzu. Podpořit aroma vůně pomůžou i sprchový gel a tělové mléko ze stejné řady.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.sylvaine-delacourte.com/en/guide/choose-a-perfume-for-summer
Zdroj fotografií: Unsplash

Diskuze: příspěvků