Kosmetika

Jak v zimě pečovat o dětskou pokožku

Každá maminka chce pro své děťátko jen to nejlepší, proto by měla také vědět, jak ho v chladných dnech ošetřovat a na co nezapomínat.

Dětská kůže je mnohem tenčí a zranitelnější než pokožka dospělých. Zatím nemá vytvořený dokonalý ochranný povrchový film, a tak je méně odolná, náchylnější k poškození a snadno se vysušuje.


Nebezpečné jsou pro děti také zima a mráz. Dětská pokožka je k chladu mnohem náchylnější a také rychleji ztrácí teplo, proto byste své děti měli při pobytu venku sledovat a kontrolovat, zda nejsou prostydlé a jak vypadá jejich pokožka. Špatným znamením jsou neprokrvené bílé flíčky na pokožce, studené ruce, chodidla a uši. 


Nejdůležitějším faktorem zachování správného prokrvení dětské pokožky je dostatečný přísun tekutin. Důležitá je také správná velikost bot. Určitě v zimě dětem neoblékejte příliš těsné oblečení, neboť to zamezuje cirkulaci krve. Pro děti se doporučuje raději více vrstev volnějšího oblečení, v teple je třeba udržovat především hlavičku, krk a ruce. Takže nezbytná je čepice, šála a rukavičky.


Vhodná kosmetika

Pokožka miminek je jemná a tenká, proto je nutné především v mrazivém počasí chránit obličej a rty použitím ochranného krému s dostatečným obsahem lipidů. Pro dětskou pokožku je ideální vybírat speciální baby přípravky nebo výrobky určené pro citlivou a atopickou pokožku. Vedle mastnějšího krému na ochranu je důležité dětskou kůži dostatečně hydratovat, například pomocí hydratačních krémů, koupelí či koupelových olejů, které účinně obnovují ochrannou bariéru citlivé dětské pokožky.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Linola
Foto: Tetyana Kovyrina Pexels


Diskuze: příspěvků